Strona głównaZdrowieJadwiga Górnicka, Zdrowie przez dotyk

Jadwiga Górnicka, Zdrowie przez dotyk

Kompendium wiedzy na temat masażu zdrowotnego. Książka zawiera dokładne opisy sposobu masowania oraz instruktażowe rysunki punktów nacisku.
Czytelnik znajdzie w niej informacje, jak samodzielenie wykonać masaż w przypadku najróżniejszych schorzeń, a także jak udzielić pierwszej pomocy, wykorzystując techniki masażu. Autorka podaje szczegółowo, które punkty należy masować, aby poprawić pracę i ukrwienie wielu chorych organów, np. wątroby czy nerek. Dołączone do każdego opisu ilustracje precyzyjnie pokazują punkty, które należy masować. Dodatkowo książka zawiera mapę stref refleksyjnych na stopach.

Ponadto w książce omówiony został masaż shiatsu – japońska odmiana akupresury. Polega on na wywieraniu ucisku na punkty ciała w przebiegu linii kanałów energetycznych-meridianów. Usuwa to przeszkody w krążeniu energii życiowej. Dzięki shiatsu łatwo usunąć bóle barków, ramion, kręgosłupa, niedrożność nosa i inne przykre, w tym chroniczne, dolegliwości. Na instruktażowych rysunkach przedstawiono także, jak w prosty sposób, uciskając lub masując odpowiednie punkty, można udzielić szybkiej i skutecznej pomocy w nagłych przypadkach – omdleniach, zwichnięciach czy krwotokach.
Zdrowie przez dotyk zawiera także opis innych form masażu, jak masaże punktowe nerwów i masaże wibracyjne.

Książka pojawiła się w księgarniach nakładem wydawnictwa AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski, pod patronatem serwisu Senior.pl.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Aktywni 50+
  • eGospodarka.pl
  • Oferty pracy