Strona głównaZdrowieBiałystok: seniorów za darmo zaszczepią przeciw grypie

Białystok: seniorów za darmo zaszczepią przeciw grypie

W Białymstoku już od września seniorzy powyżej 60. roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Przygotowanych zostanie ponad 3,8 tys. szczepionek. Na realizację programu szczepień miasto wyda około 190 tys. zł.
Białystok: seniorów za darmo zaszczepią przeciw grypie [Fot. guerrieroale - Fotolia.com] W akcji weźmie udział siedem wyłonionych w przetargu podmiotów medycznych. Będą m.in. przeprowadzać działania edukacyjne, sprawdzać stan zdrowia osób chętnych do zaszczepienia, zrealizują szczepienia, przygotują rejestr i ankiety satysfakcji. Szczegóły zostaną podane po podpisaniu umów z przychodniami.

Szczepienia będą odbywały się między wrześniem a listopadem, czyli na początku sezonu epidemiologicznego. O przyjęciu do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Skorzystać z niego będą mogły osoby, u których nie ma przeciwskazań do realizacji szczepień.

Z pomysłem dla seniorów wystąpiło również Ministerstwo Zdrowia. Jednak według ministerialnej propozycji seniorzy byliby objęci jedynie 50-procentową odpłatnością, co oznacza, że za szczepienie musieliby zapłacić z własnej kieszenie około 20-30 złotych.

jest ostrą chorobą zakaźną, wywoływaną przez wirusy, które namnażają się w komórkach nabłonka dróg oddechowych. Do typowych objawów grypy należą: wysoka gorączka, ból gardła, głowy i mięśni, a także dreszcze, brak apetytu, uczucie zmęczenia i rozbicia. Warto jednak pamiętać, że nawet 33% przypadków zakażeń wirusem grypy przebiega bezobjawowo. Oznacza to, że nawet o tym nie wiedząc, możemy być źródłem zagrożenia dla naszych najbliższych.

W Polsce przeciw tej chorobie szczepi się zaledwie 3,4% całej populacji.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X