Strona głównaZdrowieBezsenność niszczy zdrowie. Sprawdź, czemu jest niebezpieczna

Bezsenność niszczy zdrowie. Sprawdź, czemu jest niebezpieczna

Coraz więcej ludzi narzeka na problemy ze snem, a bezsenność stała się powszechnym problemem. Tymczasem jej skutki nie polegają jedynie na kłopotach z normalnym funkcjonowaniem kolejnego dnia, ale mogą oznaczać poważne problemy zdrowotne.
Bezsenność niszczy zdrowie. Sprawdź, czemu jest niebezpieczna [Fot. Photographee.eu - Fotolia.com] Twoje zdrowie może mocno ucierpieć, jeśli ciagle się nie wysypiasz. Do najpowszechniejszych problemów związanych z bezsennością należą: choroba serca, i . Poza tym z badań wynika, że niedostateczny odpoczynek jest przyczyną wielu wypadków samochodowych. Co więcej, niedobór snu może powodować zaburzenia , więc nie pozwala więc działać na „pełnych obrotach" intelektualnych.

Brak snu wiąże się także ze wzrostem poziomu hormonu stresu i hormonów, które regulują uczucie . Może to prowadzić do przejadania się i tycia. Bezsenność ma także związek ze wzrostem markerów zapalnych, które są charakterystyczne dla chorób autoimmunologicznych.

Różni ludzie potrzebują różnej długości snu, ilość godzin odpoczynku zależy m. in. od wieku, ale i osobistych potrzeb. Średnio powinniśmy spać od 7 do 8 godzin - taki odpoczynek oznacza najniższe ryzyko chorób serca. Zdarza się jednak, że niektórzy muszą sypiać 9 godzin, by dobrze wypocząć.

Do najpowszechniejszych przyczyn należą: , nadmiar kofeiny, określone choroby, jedzenie tuż przed położeniem się do łóżka, w otoczeniu.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

  • 16:49:56, 27-07-2017 elzbietab44

    Bezsenność ma destrukcyjny wpływ na nasze zdrowie,tabletki nasenne uzależniają.To co mamy robić mimo zachowania tzw.higieny snu?Jakoś nigdzie konkretnej porady nie otrzymałam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X