Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Validol tabletki do ssania 60 mg

Znajdź informacje na temat leku

Validol tabletki do ssania 60 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Choroba lokomocyjna › Migrena › Nerwica

0.0
Validol tabletki do ssania 60 mg
Postać leku: tabletki do ssania    
Substancja czynna: Mentholum, Menthyli valeras    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci tabletek do ssania, zawiera walerianian mentylu. Stosowany pomocniczo w leczeniu nerwic czynnościowych, migrenie, chorobie logomocyjnej i skurczach przewodu pokarmowego.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.