Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Sylimarynal kapsułki twarde 149 mg

Znajdź informacje na temat leku

Sylimarynal kapsułki twarde 149 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Uszkodzenie wątroby › Zaburzenia czynności wątroby › Zapalenie wątroby

0.0
Sylimarynal kapsułki twarde 149 mg
Postać leku: kapsułki twarde    
Substancja czynna: Silybi mariani fructus extractum siccum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci kapsułek, zawiera suchy wyciąg z owoców ostropestu plamistego. Stosuje się go w rekonwalesencji wątroby po zatruciach. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku:
Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny Compositae/Asteraceae.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo- jelitowych.
Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.