Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Sylicaps 100 kapsułki miękkie 149 mg

Znajdź informacje na temat leku

Sylicaps 100 kapsułki miękkie 149 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Uszkodzenie wątroby › Zaburzenia czynności wątroby › Zapalenie wątroby

0.0
Sylicaps 100 kapsułki miękkie 149 mg
Postać leku: kapsułki miękkie    
Substancja czynna: Silybi mariani fructus extractum siccum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci kapsułek miękkich, zawiera sylimarynę (wyciąg z ostropestu plamistego). Stosowany przy uszkodzeniach wątroby oraz w jej stanach zapalnych i zaburzeniach jej czynności.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo- jelitowych.
Sporadycznie obserwowane jest łagodne działanie przeczyszczające.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.