Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Polcrom 2% aerozol do nosa, roztwór 20 mg/ml

Znajdź informacje na temat leku

Polcrom 2% aerozol do nosa, roztwór 20 mg/ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Alergia › Alergiczny nieżyt nosa › Katar sienny

0.0
Polcrom 2% aerozol do nosa, roztwĂłr 20 mg/ml
Postać leku: aerozol do nosa, roztwór    
Substancja czynna: Natrii cromoglicas    
Lek dostępny bez recepty

Lek Polcrom 2% ma postać aerozolu do nosa. Jest to lek przeciwalergiczny, hamujący reakcje alergiczne. Dzięki temu nie dochodzi do wystąpienia reakcji uczuleniowej. Lek stosuje się zapobiegawczo w leczeniu sezonowego i całorocznego alergicznego nieżytu nosa.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nie należy stosować leku Polcrom jeśli:
-stwierdzono nadwrażli wość (uczulenie) na sodu kromoglikan lub inne s kładniki leku.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Może wystąpić przemijające podrażnienie błony śluzowej nosa, przekrwienie i obrzęk błony śluzowej, kichanie, rzadko krwawienia z nosa.

Może wystąpić świszczący oddech, uczucie ucisku w klatce piersiowej, kaszel, zaburzenia smaku, ból głowy, wysypka oraz reakcje nadwrażliwości, w tym ciężkie reakcje anafilaktyczne.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.