Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach No-Spa Max tabletki powlekane 80 mg

Znajdź informacje na temat leku

No-Spa Max tabletki powlekane 80 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Bóle menstruacyjne › Leczenie bólu mięśni głądkich o charakterze skurczowym

0.0
No-Spa Max tabletki powlekane 80 mg
Postać leku: tabletki powlekane    
Substancja czynna: Drotaverini hydrochloridum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci tabletek, zawiera substancję czynną chlorowodorek drotaweryny, która ma działanie rozkurczające i pomaga przy skurczach mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego jak i mięśniowego. Lek stosuje się w stanach skurczowych mięśni gładkich związanych z chorobami dróg żółciowych, dróg moczowych, przewodu pokarmowego, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustki. Lek stosowany jest także przy bolesnym miesiączkowaniu.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nie należy stosować leku w przypadku:
- nadwrażliwości (uczulenia) na drotawerynę lub którykolwiek składnik leku,
- ciężkiej niewydolności wątroby, nerek i serca, - blok przedsionkowo-komorowy II-III stopnia, - nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.
-
Zachować szczególną ostrożność stosując lek:
Ze względu na zawartość laktozy lek może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmoweg...

Nie należy stosować leku w przypadku:
- nadwrażliwości (uczulenia) na drotawerynę lub którykolwiek składnik leku,
- ciężkiej niewydolności wątroby, nerek i serca, - blok przedsionkowo-komorowy II-III stopnia, - nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia.
-
Zachować szczególną ostrożność stosując lek:
Ze względu na zawartość laktozy lek może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego u pacjentów z nietolerancją laktozy.
Lek należy stosować ostrożnie u pacjentów z niedociśnieniem.
Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u kobiet w ciąży.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem:
Lek można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Ciąża
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.
Drotaweryna przechodzi przez łożysko.
Nie stosować leku w czasie porodu.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
W dawkach leczniczych lek podawany doustnie nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.
Należy jednak poinformować pacjentów, że w razie wystąpienia zawrotów głowy powinni unikać potencjalnie niebezpiecznych czynności tj. prowadzenie pojazdów lub obsługa urządzeń mechanicznych.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Rzadko mogą wystąpić: nudności, zaparcie, ból i zawroty głowy, bezsenność, kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi, oraz mogą wystąpić reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, świąd).

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.