Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Naklofen Top żel 10 mg/g

Znajdź informacje na temat leku

Naklofen Top żel 10 mg/g pokaż opinie (0)

Wskazania: › Ból pourazowy (np. po naciągnięciu czy zwichnięciu) › Choroba zwyrodnieniowa stawów › Reumatyzm

0.0
Naklofen Top Ĺźel 10 mg/g
Postać leku: żel    
Substancja czynna: Diclofenacum    
Lek dostępny bez recepty

Lek przeciwzapalny i rzeciwbolowy, w postaci żelu na skórę, przeznaczony do użytku miejscowego. Zawiera substancję czynną diklofenak z rupy NLPZ, który przenika do ogniska zapalnego zmniejsza obrzęki zapalne i poprawia ruchomość a także koi raz chłodzi skórę. Stosowany w miejscowym leczeniu reumatyzmu pozastawowego (bóle mięśni, stany zapalene tkanki łącznej włóknistej, kaletek maziowych, zapalenie ścięgien, zapalenie pochwewek ścięgien, bóle lędźwiowego odcinka kręgosłupa lub stawu barkowego), zmian pourazowych (naciągnięcia, skręcenia, zwichnięcia) oraz łagodnych postaci zapalenia stawów.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Naklofen Top:
- w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na diklofenak, glikol proylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku;
- jeśli zastosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub kwasu acetylosalicylowego spowodowało wystąpienie trudności z oddychaniem (astma oskrzelowa), pokrzywki, ostrego zapalenia błony śluzowej nosa.
Nie zaleca się stosowania leku N...

Kiedy nie stosować leku Naklofen Top:
- w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na diklofenak, glikol proylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku;
- jeśli zastosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych lub kwasu acetylosalicylowego spowodowało wystąpienie trudności z oddychaniem (astma oskrzelowa), pokrzywki, ostrego zapalenia błony śluzowej nosa.
Nie zaleca się stosowania leku Naklofen Top u dzieci poniżej 12 lat.
Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Naklofen Top
Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych w przypadku stosowania leku Naklofen Top na duże powierzchnie skóry lub podczas stosowania długotrwałego.
Naklofen Top należy stosować tylko na nie uszkodzoną powierzchnię skóry. Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi (np. jama ustna).
W czasie stosowania leku Naklofen Top należy unikać nadmiernego narażenia na światło słoneczne.
Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym. Leku Naklofen Top nie wolno zażywać doustnie.
Stosowanie leku Naklofen Top z innymi lekami
W przypadku stosowania innych leków, należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Po zastosowaniu żelu na skórę, ilość diklofenaku która ulega wchłonięciu do krążenia ogólnego jest niewielka, dlatego prawdopodobieństwo wystąpienia interakcji z innymi lekami jest niewielkie.
Należy zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego zażywania doustnych postaci niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Żelu nie wolno stosować pod ciasno zawiniętym bandażem, który uniemożliwia dostęp powietrza i zakażenie rany z zewnątrz (opatrunek okluzyjny).

Ciąża
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Ze względu na brak danych dotyczących stosowania diklofenaku u kobiet w ciąży nie należy stosować leku Naklofen Top w okresie ciąży.
Karmienie piersią
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Brak danych dotyczących przenikania diklofenaku, stosowanego miejscowo, do mleka kobiet karmiących piersią, dlatego nie zaleca się stosowania leku Naklofen Top podczas karmienia piersią. W przypadku uzasadnionej konieczności zastosowania, w okresie laktacji, nie należy stosować produktu leczniczego na piersi lub duże powierzchnie skóry, lub długotrwale.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Naklofen Top nie wywiera wpływu na zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu, po zastosowaniu na skórę.
Ważnie informacje o niektórych składnikach leku Naklofen Top
Naklofen Top zawiera glikol propylenowy, który może powodować, u niektórych pacjentów, łagodne, miejscowe podrażnienia skóry.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Działania niepożądane obejmują łagodne i przemijające objawy skórne w miejscu zastosowania. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypki, pokrzywka, astma, reakcja nadwrażliwości z nagłym obrzękiem warg i twarzy, szyi, niekiedy również rąk i stóp lub duszność albo chrypka - obrzęk naczynioruchowy). W przypadku wystąpienia tych objawów należy przerwać stosowanie leku i na...

Działania niepożądane obejmują łagodne i przemijające objawy skórne w miejscu zastosowania. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne (wysypki, pokrzywka, astma, reakcja nadwrażliwości z nagłym obrzękiem warg i twarzy, szyi, niekiedy również rąk i stóp lub duszność albo chrypka - obrzęk naczynioruchowy). W przypadku wystąpienia tych objawów należy przerwać stosowanie leku i natychmiast powiadomić o tym lekarza.
Działania niepożądane mogące wystąpić często (mniej niż u 1 na 10, ale więcej niż u 1 na 100 pacjentów) po zastosowaniu leku: wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry).
Działania niepożądane mogące wystąpić rzadko (mniej niż u 1 na 1000, ale więcej niż u 1 na 10 000 pacjentów) po zastosowaniu leku: pęcherzykowe zapalenie skóry.
Działania niepożądane mogące wystąpić bardzo rzadko (mniej niż u 1 na 10 000 pacjentów, w tym pojedyncze przypadki) po zastosowaniu leku: wysypka grudkowata; nadwrażliwość, obrzęk naczynioruchowy; astma; reakcje nadwrażliwości na światło.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość