Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Nagietek fix zioła do zaparzania w saszetkach

Znajdź informacje na temat leku

Nagietek fix zioła do zaparzania w saszetkach pokaż opinie (0)

Wskazania: › Oparzenia słoneczne › Stany zapalne jamy ustnej i gardła › Stany zapalne skóry

0.0
Nagietek fix zioła do zaparzania w saszetkach
Postać leku: zioła do zaparzania w saszetkach    
Substancja czynna: Calendulae anthodium    
Lek dostępny bez recepty

Preparat roślinny w postaci ziół do zaparzania. Stosowany tradycyjnie zewnętrznie, Przy objawowym leczeniu łagodnych stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz stanów zapalnych skóry (takich jak oparzenie słoneczne), a także do przemywania niewielkich zranień. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

- Uczulenie na rośliny z rodziny astrowatych czyli złożonych (Asteraceae = Compositae), np. rumianek i arnikę.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane


- Skórne reakcje uczuleniowe o nieznanej częstotliwości występowania.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.