Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Liproxal 400 kapsułka twarda 400 mg

Znajdź informacje na temat leku

Liproxal 400 kapsułka twarda 400 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Cholesterol i triglicerydy - regulowanie poziomu › Zaburzenia trawienia

0.0
Liproxal 400 kapsułka twarda 400 mg
Postać leku: kapsułka twarda    
Substancja czynna: Cynarae folii extractum siccum    
Lek dostępny bez recepty

Preparat w postaci kapsułek, zawiera wyciąg z liści karczocha. Łagodzi dolegliwości związane z zaburzeniami trawienia, takie jak ból brzucha, uczucie pełności, wzdęcia, nudności czy zgaga. Preparat poprawia także pracę wątroby poprzez działanie żółciopędne obniża stężenie cholesterolu i trójglicerydów.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach obserwowano niewielkie dolegliwości żołądkowo- jelitowe. U osób wrażliwych mogą wystąpić reakcje alergiczne.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.