Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach IASOcholine roztwór do wstrzykiwań 1 GBq/ml

Znajdź informacje na temat leku

IASOcholine roztwór do wstrzykiwań 1 GBq/ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Preparat diagnostyczny

0.0
IASOcholine roztwór do wstrzykiwań 1 GBq/ml
Postać leku: roztwór do wstrzykiwań    
Substancja czynna: Fluorocholinum    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci roztworu do wstrzykiwań jest produktem radiofarmaceutycznym przeznaczonym wyłącznie do diagnostyki. Stosowany w badaniach metodą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) i jest podawany pacjentowi przed badaniem.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku IASOcholine
- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną, fluorocholinę (18F) lub którykolwiek z pozostałych składników leku IASOcholine, - jeśli pacjentka jest w ciąży.
Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek IASOcholine
- jeśli nerki pacjenta nie działają prawidłowo. W takim przypadku wymagane jest bardzo staranne rozważenie wskazania do prz...

Kiedy nie stosować leku IASOcholine
- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną, fluorocholinę (18F) lub którykolwiek z pozostałych składników leku IASOcholine, - jeśli pacjentka jest w ciąży.
Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek IASOcholine
- jeśli nerki pacjenta nie działają prawidłowo. W takim przypadku wymagane jest bardzo staranne rozważenie wskazania do przeprowadzenia badania, ponieważ pacjent może być narażony na zwiększone promieniowanie;
- w przypadku kontaktu z małymi dziećmi: zalecane jest unikanie bliskich kontaktów pacjenta z małymi dziećmi w ciągu pierwszych 12 godzin po wstrzyknięciu.
W następujących przypadkach należy poinformować specjalistę w zakresie medycyny nuklearnej:
- jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży, - jeśli pacjentka karmi piersią,
- jeśli pacjent jest w wieku poniżej 18 lat

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Dotychczas nie obserwowano działań niepożądanych.
Ten podany produkt radiofarmaceutyczny dostarczy małą ilość promieniowania jonizującego o bardzo niskim stopniu ryzyka wystąpienia nowotworu złośliwego i nieprawidłowości dziedzicznych.
Lekarz prowadzący uznał, że korzyść kliniczna wynikająca z badania z zastosowaniem produktu radiofarmaceutycznego przewyższa ryzyko związane z promieniowaniem.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Opinie o IASOcholine roztwór do wstrzykiwań 1 GBq/ml

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku