Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Babicum syrop 320 mg/5 ml

Znajdź informacje na temat leku

Babicum syrop 320 mg/5 ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Chrypka › Kaszel

0.0
Babicum syrop 320 mg/5 ml
Postać leku: syrop    
Substancja czynna: Plantaginis lanceolatae folii extractum fluidum    
Lek dostępny bez recepty

Preparat roślinny w postaci syropu, zawiera płynny wyciąg z babki lancetowatej. Stosowany tradycyjnie wspomagająco w łagodzeniu objawów takich jak kaszel, chrypka w przebiegu przeziębienia. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia nietypowych i niepożądanych działań, skontaktować się z lekarzem

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.