Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach 1% Spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego Gemi płyn na skórę 10 mg/g

Znajdź informacje na temat leku

1% Spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego Gemi płyn na skórę 10 mg/g pokaż opinie (0)

Wskazania: › Owrzodzenia › Zakażenia skóry

0.0
1% Spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego Gemi płyn na skórę 10 mg/g
Postać leku: płyn na skórę    
Substancja czynna: Methylrosanilinii chloridum    
Lek dostępny bez recepty

Preparat w postaci płynu na skórę, zawiera fiolet gencjanowy o działaniu działa bakteriobójczym, przeciwpasożytniczym, przeciwgrzybiczym, ograniczającym wydzielanie ropy. Stosowany do odkażania i dezynfekcji w stanach zapalnych skóry, przy ranach sączących i owrzodzeniach.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

- Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.
- Nie stosować na otwarte rany.
- Nie stosować na błony śluzowe.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

- Miejscowe reakcje nadwrażliwości

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Opinie o 1% Spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego Gemi płyn na skórę 10 mg/g

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku