Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach 0,9% Sodium Chloride- roztwór do infuzji 9 mg/ml

Znajdź informacje na temat leku

0,9% Sodium Chloride- roztwór do infuzji 9 mg/ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Odwodnienie › Utrata płynów zawierających elektrolity

0.0
0,9% Sodium Chloride- roztwĂłr do infuzji 9 mg/ml
Postać leku: roztwór do infuzji    
Substancja czynna: Natrii chloridum    
Lek dostępny na receptę

0,9% Sodium Chloride- Braun to roztwór do infuzji zawierający chlorek sodu. Uzupełnia on płyny i elektrolity w organizmie człowieka. 0,9% Sodium Chloride- Braun stosowany jest w leczeniu niedoboru chlorków, odwodnienia hipotonicznego lub izotonicznego. Ma zastosowanie w oczyszczaniu opatrunków na ranach.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku 0,9% Sodium Chloride- Braun:
- w przypadku zbyt wysokiego poziomu płynów w organizmie

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Podanie dużych ilości może prowadzić do hipernatriemii i hiperchloremii.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.