Strona głównaZdrowieZaburzenia odżywiania wśród starszych kobiet

Zaburzenia odżywiania wśród starszych kobiet

Zaburzenia odżywiania nieproporcjonalnie częściej dotykają nastoletnich dziewcząt i młodych kobiet, ale nie każdy, kto cierpi na dolegliwości takie jak anoreksja lub bulimia pasuje do tego opisu. Dojrzałe panie również doświadczają tych wyniszczających organizm chorób.
Zaburzenia odżywiania wśród starszych kobiet Coraz więcej kobiet w średnim i dojrzałym wieku poddaje się leczeniu , wskazuje psycholog dr Gregory Jantz, światowej sławy specjalista w leczeniu zaburzeń jedzenia, założyciel The Center for Counseling and Health Resources w Edmonds.

Jak wskazuje dr Jantz, nie wiadomo dokładnie, skąd wziął się ten trend. Jednakże obserwowany wzrost zachorowań może być związany ze wzrostem wskaźnika rozpoznawania i diagnozowania zaburzeń odżywiania w populacji w średnim wieku. Wśród lekarzy wzrosła świadomość ryzyka choroby u starszych kobiet.

Wiarygodne statystyki nie zostały opracowane jeszcze, ale lekarze ocenili, że częstość występowania zaburzeń odżywiania wśród osób w średnim wieku wzrosła o ponad 40 procent w ciągu ostatnich 10 lat. Dane ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii i Australii potwierdzają, że pracownicy placówek zdrowia psychicznego coraz częściej leczą cierpiące na zaburzenia odżywiania kobiety w średnim wieku.

Jeśli kobieta doświadcza zaburzeń odżywiania w średnim wieku, jest bardzo mało prawdopodobne, że to po raz pierwszy walczy z chorobą. 94 procent anorektyczek w średnim wieku zmagało się z dolegliwością już w młodszych latach. Czterdziesto- czy pięćdziesięcioletnia pacjentka chora na , najczęściej ponownie ma do czynienia z problemem, z którym zetknęła się jako nastolatka lub dwudziestokilkulatka. Mimo to, nie jest zupełnie niespotykane zachorowanie na jakąś formę zaburzeń po raz pierwszy przez panie w wieku 40, 50 lub nawet 60 lat., podkreśla dr Jantz.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Kosciol.pl
  • Hospicja.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy