Strona głównaZdrowieWibracje - forma ćwiczeń dla seniorów

Wibracje - forma ćwiczeń dla seniorów

Kiedy starsi ludzie nie mogą wykonywać standardowych ćwiczeń, pomocna jest platforma wibracyjna - pomaga stać się silniejszym, szybszym i bardziej zwinnym.
Wibracje - forma ćwiczeń dla seniorów Ćwiczenia są najlepszym rozwiązaniem dla zachowania dobrego zdrowia w starszym wieku, jeśli jednak seniorzy nie są w stanie wykonywać , technika wibracji może być łatwym i szybkim sposobem na poprawę sprawności fizycznej.

Metoda nie jest skomplikowana - wymaga stania na płaskiej platformie, która wysyła łagodne wibracje przez stopy do reszty ciała. Podczas tego procesu osoba ćwicząca pozostaje w pozycji stojącej lub wykonuje przysiady. Ugięcie kolan pomaga przekazywać wibracje, mówią uczeni z Uniwersytetu w Saragossie w Hiszpanii.

W ramach testów 24 mężczyzn i kobiet w wieku powyżej 65 lat wykonywało na platformie wibracyjnej 10 przysiadów w ciągu 45 sekund z minutą odpoczynku pomiędzy seriami. Ćwiczyli trzy razy w tygodniu przez 11 tygodni. W badaniach wzięło również udział 25 osób, które nie podejmowały ćwiczeń wibracyjnych.

Ci, którzy ćwiczyli, byli w stanie zrobić dwa razy więcej powtórzeń ćwiczeń górnych i dolnych partii ciała. Ponadto osoby te szybciej się przemieszczały.

Wibracje pomagają w aktywizacji mięśni, wzmocnieniu kości i poprawie u osób w każdym wieku. Badacze wskazują, że stosowanie platform umożliwi też poprawę zdolność utrzymywania równowagi oraz tonizuje mięśnie. Cena urządzenia waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy