Strona głównaZdrowieUdany seks poprawia jakość życia seniorów

Udany seks poprawia jakość życia seniorów

Starsi mężczyźni, którzy czerpią dużą satysfakcję z życia seksualnego, cieszą się znacznie lepszym samopoczuciem psychicznym niż ich nieaktywni seksualnie rówieśnicy.
Udany seks poprawia jakość życia seniorów
Jeśli chodzi o dojrzałe kobiety, w poziomie ich dobrostanu największa rolę odgrywa emocjonalna bliskość ze współmałżonkiem. Co od starszych mężczyzn, istotne znaczenie dla wyższego poziomu odczuwanej radości z życia ma .

Z badań prowadzonych na University College London, że w przypadku starszych kobiet okazywanie czułości, pocałunki i pieszczoty przekładają się na wyższą satysfakcję z życia. Sam seks zaś nie miał tak znaczącego odzwierciedlenia w ocenie poziomu zadowolenia. U starszych mężczyzn z kolei częstotliwość uprawiania miłości fizycznej i jakość życia intymnego była szczególnie kojarzona ze wskaźnikiem .

To kolejne badania, które wskazują na związek pomiędzy życiem intymnym i poczuciem zadowolenia z życia. Wcześniejsze testy także sugerowały, że częsta daje szereg korzyści dla dobrego samopoczucia psychicznego i fizjologicznego; przekłada się m. in. na poprawę jakości życia i oraz niższe ryzyko określonych i śmiertelnych zdarzeń wieńcowych.

Wyniki wskazują, że lekarze pierwszego kontaktu powinni pytać pacjentów geriatrycznych o aktywność seksualną i proponować leczenie pomoc w przypadku problemów seksualnych, takich jak , ponieważ aktywność seksualna pomaga starszym ludziom prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie, mówią autorzy badań.

Wyniki badań opublikowano w magazynie Sexual Medicine

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Hospicja.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy