Strona głównaZdrowieSam zadbaj o zdrowe starzenie się - 5 kroków w profilaktyce problemów zdrowotnych

Sam zadbaj o zdrowe starzenie się - 5 kroków w profilaktyce problemów zdrowotnych

Możesz o siebie świetnie zadbać - musisz jedynie regularnie robić samodzielny „przegląd" organizmu, a dzięki temu szybko dostrzeżesz ewentualne zagrożenia i będziesz mógł/mogła bezzwłocznie zareagować.
Regularnie mierz swój wzrost
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.com
Dzieci mają prawdziwą frajdę, gdy na framudze rodzice coraz wyżej zaznaczają kreski wskazujące na wzrost pociech, dojrzali ludzi też powinni sprawdzać swoją wysokość. Po piećdziesiatce rób to co roku, szczególnie dotyczy to kobiet. Niższy wzrost może oznaczać mniejszą gęstość kości, a dojrzałe panie są szczególnie narażone na .
 
Strony : 1 2 3 4 5

Przeczytaj także


Cukrzyca - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Cukrzyca to choroba przewlekła metaboliczna, która charakteryzuje się podwyższonym stężeniem glukozy (hiperglikemią) we krwi. Wyróżnia się dwa główne typy cukrzycy. Typ 1 ma podłoże autoimmunologiczne, zaś typ 2 jest wynikiem insulinoodporności i zaburzeń w wydzielaniu insuliny. czytaj dalej »


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Osteoporoza - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Osteoporoza to choroba układu kostno-szkieletowego, której wynikiem jest obniżenie masy kostnej i zaburzenie jej mikroarchitektury, co prowadzi do zwiększenia łamliwości kości i do ryzyka złamań. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy