Strona głównaZdrowieRyby poprawią zdrowie serca

Ryby poprawią zdrowie serca

Suplementy z tłuszczem ryb pomagają zmniejszyć ryzyko zawału i śmierci w wyniku choroby niedokrwiennej serca.
Ryby poprawią zdrowie serca [fot. Steve Buissinne z Pixabay]
Z nowych badań wynika, że regularne przyjmowanie suplementów zawierających tłuszcz ryb miało związek z obniżeniem o niemal 10 proc. prawdopodobieństwa lub zgonu w efekcie .

Przegląd 13 badań, którego dokonali uczeni z Harvard's T.H. Chan School of Public Health w Bostonie, pokazał, że stosowanie suplementów z omega-3 wiąże się ze znacznym obniżeniem ryzyka zawału serca.

W analizaowanych testach wzięło udział łącznie ponad 120 tysięcy ludzi. Jak obliczno, osoby codziennie przyjmujące preparaty z pochodzącymi z ryb kwasami , cechowali się o 8 proc. niższym poziomem zagrożenia zawałem serca lub utratą życia z powodu choroby niedokrwiennej serca w porównaniu do pozostałych bdanych.

Odkryto, że im więcej kwasów omega-3 sobie dostarczano, tym lepsze odnotowywano skutki ochronne. Według autorów dobre rezultaty dawało codzienne przyjmowanie dawek suplementu większych niż 840 mg. Jak ustalono, takie ilości dawały wymierne korzyści w przypadku choroby niedokrwiennej i ryzyka zawału, nie miały jednak wpływu - co zaznaczają autorzy - na prawdopodobieństwo wystąpienia .

Skąd takie działanie wspomnianego suplementu? Być może wynika ono z przeciwzapalnego działania omega-3 lub ich efektów przeciwarytmicznych.
- zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia - są główną przyczyną śmierci na całym świecie, odpowiadają za około jedną trzecią wszystkich śmierci.

O badaniach można przeczytać w Journal of the American Heart Association.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy