Strona głównaZdrowieRosół „lekiem” na serce

Rosół „lekiem” na serce

Rosół może być sojusznikami w walce z nadciśnieniu. Japońskie badania dowiodły, że udka z kurczaka, które wszak często wykorzystywane są do przygotowania ciepłej pożywnej zupy, to dobry środek dla osób cierpiących na nadciśnienie.
Rosół „lekiem” na serce [© FomaA - Fotolia.com] Badacze przeanalizowali badania, w których sprawdzano wpływ diety, w tym jedzenie kurczaka na zdrowie tętnic. Wcześniejsze testy wykazały, że kolagen, jedno z białek w mięsie kurczaka, ma takie działanie, jak inhibitory ACE, leki stosowane przy .

Najbardziej polecane są udka drobiowe - zawierają co najmniej cztery różne białka, które wykazuje efeky podobne do tych cechujących inhibitory ACE.

U gryzoni, u których zastosowano dietę bogatą w drób, obniżenie ciśnienia przedłużyło się. Taki sposób odżywiania się może być więc jednym z elementów sprawowania kontroli nad ciśnieniem krwi. Oczywiście zdrowe menu powinno zawierać nie tylko udka kurczaka, taki jadłospis powinien obejmować też m. in.: , produkty pełnioziarniste, buraki, odtłuszczone mleko, , i banany.

Jak wynika z danych WHO, nadciśnienie dotyczy jednej na trzy osoby dorosłe. Jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ odpowiada za główne przyczyny śmierci na całym świecie - i udary. Problem ulega globalnej intensyfikacji: współczesny styl życia sprzyja rozwojowi nadciśnienia ze względu na to, że często odznacza się niską aktywnością fizyczną i niezbilansowaną dietą.

O badaniach można przeczytać w Journal of Agricultural and Food Chemistry.

Przeczytaj także


Nadciśnienie - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nadciśnienie tętnicze, czyli hipertensja to jedna z najczęściej występujących przewlekłych dolegliwości układu krwionośnego. Niestety, jest to również schorzenie groźne i jeśli nie jest leczone, może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem, a nawet do śmierci. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy