Strona głównaZdrowiePij więcej wody - stracisz więcej kilogramów

Pij więcej wody - stracisz więcej kilogramów

Zwiększone spożycie wody przez osoby na diecie powoduje intensywniejszą utratę na wadze, wykazało badanie.
Pij więcej wody - stracisz więcej kilogramów [© FotoLyriX - Fotolia.com] Osoby, które piją więcej , mają szansę na większą utratę masy ciała, wynika z nowego przeglądu badań. W jednym z testów, przykładowo, osoby na diecie poproszono o picie szklanki wody przed posiłkiem. Okazało się, że intensyfikuje to .

Uczeni ze szkoły medycznej dla Wolnego Uniwersytetu Berlina i Uniwersytetu Humboldtów powiedzieli, że wiele osób pytało ich wpływ picia wody na masę ciała. Postanowili zatem przeanalizować istniejące na ten temat badania. Jedenaście spełniało ich kryteria.

Trzy z wybranych testów potwierdziły że, zwiększone spożycie wody wśród osób na diecie miało wpływ na znaczniejszą utratę na wadze. Badania przeprowadzono wśród osób w średnim i starszym wieku. Okazało się, że ci, którzy pili dwie szklanki wody przed posiłkiem, stracili około dwa kilogramy więcej niż osoby nie serwujące sobie tej dodatkowej porcji wody.

Co więcej, badania wykazały, że kobiety, które zwiększyły ilość wypijanej wody podczas , straciły na wadze więcej niż te, które dostarczały sobie poniżej jednego litra dziennie.

Nie jest jasne, w jaki sposób woda może pomóc ludziom zrzucić dodatkowe kilogramy. Jedną z możliwości jest to - jak wskazują uczeni - że woda może zmniejszać uczucie głodu, co przekłada się na dodatkowe ograniczenie przyjmowanych kalorii. Inne prawdopodobne wyjaśnienie jest takie, że woda wpływa na termogenezę - zwiększa wydatki energetyczne organizmu.

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy