Strona głównaZdrowieNajlepsza aktywność fizyczna dla ludzi dojrzałych i starszych

Najlepsza aktywność fizyczna dla ludzi dojrzałych i starszych

Zewsząd słychać, że ćwiczenia są nieodzowne, by cieszyć się dobrym zdrowiem do późnej starości. Pozostaje jednak pytanie, jaki rodzaj treningu wybrać. Najlepiej to, co sprawia przyjemność, bo wówczas chętniej podejmujemy wysiłek. Oto kilka propozycji specjalnie dla osób dojrzałych.
Tai Chi

©  ASK-Fotografie - Fotolia.com

Ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów utrzymania dobrej kondycji fizycznej i dobrego samopoczucia przez osoby starsze. Wraz z wiekiem ludzie są bardziej narażeni na urazy ciała w wyniku . Tai Chi wspomaga równowagę i przydaje wielu innych korzyści.

Ze względu na swe terapeutyczne właściwości Tai chi zdobyło ogromną popularność na całym świecie - coraz więcej seniorów ćwiczy i jednocześnie relaksuje się medytując i wykonując szereg płynnych, powolnych ruchów. Stąd też Tai Chi nazywane jest niekiedy medytacją w ruchu. Niektóre badania dowiodły, że poprawa stanu zdrowia u ćwiczących była zauważalna już po 6 miesiącach treningu. Wykazano też, że Tai Chi polepsza jakość snu, poprawia koncentrację i , wpływa na poprawę poczucia własnej wartości, a także przydaje energii i siły.
 
Strony : 1 2 3 4 5 6

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy