Strona głównaZdrowieMultiwitaminy mogą zmniejszyć ryzyko zawału u kobiet

Multiwitaminy mogą zmniejszyć ryzyko zawału u kobiet

Do takiego wniosku doszli uczeni, którzy przeprowadzili dziesięcioletnie badania z udziałem 33 933 kobiet w wieku 49 - 83 lata.
Skupiono się na uczestniczkach, które nie doświadczyły wcześniej żadnych chorób serca. Wśród pań które zażywały multiwitaminę, 2,6% doznało zawału serca w porównaniu do 3,4% kobiet nie przyjmujących wspomnianego suplementu.

Dla kobiet z chorobami serca nie stwierdzono istotnej różnicy prawdopodobieństwa zawału serca w obu grupach. Okazało się natomiast, że im dłużej kobiet nie chorujące na serce zażywały witaminy, tym bardziej zmniejszały ryzyko zawału.

Uczeni nie są pewni, dlaczego multiwitamina ma wpływ na ograniczenie prawdopodobieństwa zawałów u zdrowych kobiet. Sądzą jednak, że może to być związane z faktem, że osoby, które sięgają po tego typu suplementy, zwykle prowadzą zdrowszy tryb życia.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Kobiety.net.pl
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy