Strona głównaZdrowieModa na... badania laboratoryjne

Moda na... badania laboratoryjne

Zarówno wśród ludzi młodych, jak i seniorów, wzrasta świadomość prozdrowotna. Coraz większa liczba osób może poszczycić się wykonywaniem regularnych, podstawowych badań laboratoryjnych. Wizyta w laboratorium medycznym to już nie tylko obowiązek, ale świadomy wybór i dowód troski o własne zdrowie.
Systematyczne badania laboratoryjne, będące wyrazem świadomości zdrowotnej Polaków dotarły do nas z zachodu wraz z innymi wzorcami, często niemającymi nic wspólnego ze zdrowiem. Najlepszym dowodem na rzetelność działań w tej materii jest rozwój dietetyki, biotechnologii, analityki medycznej czy w końcu promocja zdrowia publicznego.

Zdrów jak ryba

Te słowa ma nadzieję usłyszeć każdy, kto oczekuje wyników swoich badań. Szansa na potwierdzenie dobrego stanu naszego zdrowia wzrasta, jeśli przystępujemy do badań profilaktycznych regularnie. Pozwalają one na szybkie zdiagnozowanie ewentualnego schorzenia i zapobiegnięcie rozwojowi choroby. Trafna diagnoza może uchronić nas przed poważną chorobą i wyeliminować ją już na początku.

- Systematyczne badania to przede wszystkim gwarancja dobrego stanu zdrowia - mówi doktor Agnieszka Bujnowska, kierownik przychodni szpitala Med Polonia. - Z wynikami badań należy udać się do lekarza rodzinnego lub internisty. Dopiero konfrontacja wyników badań laboratoryjnych, dokładnego wywiadu i badanie lekarskie pozwalają integralnie ocenić stan zdrowia i ewentualną konieczność konsultacji specjalistycznych - dodaje.

Każdy z nas jest świadom, że im szybsze rozpoznanie choroby i podjęcie skutecznego leczenia, tym większe szanse na pełne zdrowie. Warto więc wcześniej pomyśleć o profilaktyce zdrowotnej. Jest to znacznie prostsze, szybsze i tańsze niż leczenie już zaawansowanych objawów chorobowych.

U większości ludzi myśl o pobieraniu krwi budzi lęk. Ale pomyślmy o zbliżającym się sezonie wiosenno-letnim, czekających nas wyjazdach wakacyjnych, zwiększonej aktywności ruchowej. Warto już teraz wybrać się do laboratorium i tym samym mieć pewność, że nic nie pokrzyżuje naszych planów. Niech moda na zdrowie stanie się głównym trendem w tym i każdym następnym sezonie.


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Hospicja.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Oferty pracy