Strona głównaZdrowieMarsz Różowej Wstążki

Marsz Różowej Wstążki

W sobotę 29 września 2007 firma kosmetyczna Avon wraz ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa - Centrum i firmą Samsung zapraszają mieszkańców Warszawy (ale nie tylko) na Marsz Różowej Wstążki. Celem imprezy będzie szerzenie wiedzy na temat raka piersi oraz wyrażenie solidarności ze wszystkimi chorymi na nowotwór, który rocznie dotyka ponad 13 000 Polek.
Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 na rogu ulic Nowy Świat i Chmielnej. Uczestnicy w towarzystwie m.in. grającej marsza orkiestry wojskowej i tańczących cheerliderek przemaszerują Nowym Światem w kierunku pomnika Mikołaja Kopernika, gdzie znajdować się będzie główna scena.

W czasie trwania imprezy uczestnicy będą mogli zobaczyć m.in. „Galę musicalową” w wykonaniu artystów polskich teatrów muzycznych (Roma, Teatr Komedia, Teatr Muzyczny w Gdyni), występ teatru dla dzieci Doroty Brzozowskiej oraz koncert Reni Jusis. Na scenie odbywać będą się również liczne konkursy dla dzieci i dorosłych. Punktem kulminacyjnym zabawy będzie niezwykły Pokaz Różowej Wstążki.

Gośćmi honorowymi Marszu Różowej Wstążki będą uczestniczki ogólnoświatowego Święta Różowej Wstążki „Walk Around the World for Breast Cancer - Global Connection Ribbon 2007”.

Przez cały czas trwania imprezy wszystkie chętne Panie będą mogły wykonać bezpłatne badanie USG piersi w specjalnym przenośnym gabinecie, który ustawiony zostanie w pobliżu sceny. W gabinecie będzie można również skorzystać z bezpłatnych konsultacji z lekarzem onkologiem.

W ramach Wielkiej Kampanii Życia w 14 miastach Polski zorganizowane zostaną imprezy integracyjno - edukacyjne, podczas których kobiety będą mogły wykonać badanie USG piersi. Szczegółowe informacje na stronie

Adrianna Buniewicz / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Nowotwór piersi - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nowotwór piersi (rak piersi, rak sutka) należy do najczęściej występujących chorób onkologicznych u kobiet. W Polsce notuje się prawie 10 tys. nowych zachorowań rocznie, co oznacza, że każdego roku na nowotwory piersi zachoruje 30 na 100 tys. kobiet. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć