Strona głównaZdrowieMała drzemka, wielka moc. Wystarczy 15 minut snu

Mała drzemka, wielka moc. Wystarczy 15 minut snu

Mniej słońca, szare i coraz krótsze dni, wszechobecna plucha – jesienny czas zdecydowanie nie sprzyja efektywnemu działaniu. Jak uzupełnić braki energii w ciągu dnia? Wykorzystajmy siłę małej drzemki, zapomnianej metody, która będzie zastrzykiem pozytywnej energii każdego dnia.
Mała drzemka, wielka moc. Wystarczy 15 minut snu [© pix4U - Fotolia.com] Wielka siła

Panuje przekonanie, że optymalny czas każdego człowieka powinien wynosić około 8 godzin. Jednak wiemy, że w praktyce nie zawsze udaje nam się zapewnić organizmowi odpowiednią jego dawkę. Codzienne obowiązki, takie jak praca, pochłaniają nas bez reszty i zdarza się, że w ciągu tygodnia na sen poświęcamy zdecydowanie zbyt mało czasu. Rozwiązanie dla zapracowanych to popołudniowa drzemka. Ta zapomniana metoda, choć kojarzy się z czasami przedszkola, daje niesamowite efekty.

Czas ma znaczenie

Czas naszej popołudniowej drzemki ma znaczenie. Pamiętajmy, że krótka drzemka nie powinna być krótsza niż 15 minut, ani dłuższa niż 30 minut. Krótszy czas snu spowoduje, że nie zregenerujemy się wystarczająco i ze zdwojoną siłą odczujemy nasze zmęczenie. Jednak niż pół godziny grozi wejściem w fazę głębszego snu. Wyrwani z niej, poczujemy się rozdrażnieni i niechętni do pracy, a tego z pewnością należy unikać.

Sen – metoda na stres

Jakie zalety ma mini-drzemka? Oprócz szybkiej regeneracji, poprawia też odporność na . Krótka drzemka ma zbawienne działanie na nasz umysł, ponieważ obniża poziom stresu. Dodatkowo reguluje cykl snu, pomaga w problemach z bezsennością lub porannym wstawaniem. Jej pozytywne skutki zauważymy także w pracy. Pamiętajmy, że drzemka to szybki sposób na oczyszczenie umysłu, poprawienie koncentracji i zdolności zapamiętywania.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć