Strona głównaZdrowieJak w osiem tygodni odmłodzić się o trzy lata

Jak w osiem tygodni odmłodzić się o trzy lata

Wystarczyło osiem tygodni zdrowego stylu życia, by biologicznie odmłodzić się o trzy lata. Dwumiesięczne zmiany obejmowały: zdrową dietę, odpowiednio długi sen, regularną aktywność fizyczną oraz relaks, a także suplementację probiotykami i określonymi składnikami odżywczymi.
Jak w osiem tygodni odmłodzić się o trzy lata
Przeprowadzono testy z udziałem kilkudziesięciu zdrowych mężczyzn w wieku 50 - 72 lat. 8-tygodniowy program obejmował zmiany dotyczące kilku aspektów stylu życia. Jak się okazało, to zapewniło natychmiastowe i szybkie odmłodzenie biologicznego wieku. Ponieważ starzenie się jest głównym motorem chorób przewlekłych, takie odmłodzenie może pomóc żyć lepiej i dłużej.

Po niemal dwóch miesiącach zdrowego odżywiania się, dbałości o dobry , wykonywania ćwiczeń, stosowania i przyjmowania pewnych suplementów badanych wyniósł o trzy lata miej w porównaniu do rówieśników z grupy kontrolnej.

Jak wyjaśniają eksperci z opracowany program zmian w stylu życia został ukierunkowany na konkretny mechanizm biologiczny zwany metylacją DNA, a w szczególności na wzorce metylacji DNA, które wskazują wiek biologiczny.

Wzorce metylacji DNA są głównym wskaźnikiem biologicznego , czyli takiego, który określa uszkodzenia i utratę funkcji naszych komórek, tkanek oraz narządów. Wspomniane uszkodzenia są przyczyną chorób związanych wiekiem.

Jak się okazuje, podstawowe elementy stylu życia, w tym sposób odżywiania się i poziom oraz umiejętne zarządzanie stresem mogą mieć taki wpływ na wzorce metylacji DNA, że osłabiają procesy starzenia się i wynikających z tego problemów zdrowotnych.

Jak podkreślają medycy z Uniwersytetu Yale, odkrycia są szczególnie ważne, bo pokazują, że bez stosowania leków, jedynie poprzez codzienne dbanie o siebie, można zwiększyć swoje szanse na w dobrym zdrowiu.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy