Strona głównaZdrowieJak jeść mniej fast foodu? Trzeba osłabić stres

Jak jeść mniej fast foodu? Trzeba osłabić stres

Gdy ludzie doświadczają mniej stresu, rzadziej sięgają po niezdrowe jedzenie, takie jak fast food.
Jak jeść mniej fast foodu? Trzeba osłabić stres [fot. RitaE from Pixabay]
W ramach badań eksperci wskazali uczestniczkom czynniki stresogenne, by nauczyły się je rozpoznawać, unikać lub minimalizować. - Wiele z tych kobiet było świadomych odczuwania rozdrażnienia, bólu głowy i szyi oraz problemów ze - ale nie wiedziały, że to oznaki stresu - mówi Mei-Wei Chang, współautorka badań.

Odkryto, że obniżenie odczuwanego przez kobiety stresu było kluczowym czynnikiem wpływającym zmniejszenia ilości produktów wysokotłuszczowych i w diecie. - Rzecz nie w tym, że te kobiety nie chciały jeść zdrowiej. Jeśli nie wiesz, jak radzić sobie ze stresem, to kiedy jesteś silnie zestresowany/a, dlaczego miałbyś/miałabyś przejmować się tym, co jesz? - mówi Chang.

Uczestniczki badania cechowały się dużym prawdopodobieństwem stawały przed wieloma wyzwaniami, które mogą powodować u nich stres: trudności finansowe, mieszkanie w zaniedbanych dzielnicach, częste przeprowadzki, niestabilne relacje małżeńskie, etc. Co więcej, wiele z tych kobiet było świeżo upieczonymi matkami, więc część miała nadwagę.

Uczestniczkom przekazano informacje dotyczące zdrowego odżywiania i przygotowywania posiłków, radzenia sobie ze stresem i . Wzięły też udział w spotkaniach grup wsparcia. Jeśli chodzi o radzenie sobie ze stresem, skupiono się na doradzaniu kobietom, aby zmieniły sposób myślenia i nie obwiniały siebie, gdy coś pójdzie nie tak, ale zajęły się rozwiązywaniem problemów, które spowodowały u nich . - Podnieśliśmy świadomość uczestniczek na temat czynników stresogennych w ich życiu i niestety wiele z tych problemów pozostawało poza ich kontrolą. Dlatego uczyliśmy je sposobów kontrolowania swoich - staraliśmy się podkreślać, że to tymczasowe i można przez to przejść - dodaje Chang.

Jak ustalono, każde obniżenie stresu oznaczało niższe prawdopodobieństwo sięgania po wysokotłuszczowej żywność, w tym fast food.

Na podstawie:

Przeczytaj także


Otyłość - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Otyłość to nadmierne zmagazynowanie tkanki tłuszczowej, do którego prowadzi nadmierna podaż energii dostarczanej w pożywieniu w stosunku do zapotrzebowania organizmu. Z otyłością powiązane są różnorakie dolegliwości: cukrzyca, nadciśnienie, choroby serca, zwyrodnienia stawów. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy