Strona głównaZdrowieGlukozamina zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci tak, jak regularne ćwiczenia

Glukozamina zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci tak, jak regularne ćwiczenia

Produkty z glukozaminą mogą zmniejszyć ryzyko śmierci w danym okresie mniej więcej w takim stopniu, jak regularne ćwiczenia, mówią pracownicy West Virginia University.
Glukozamina zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci tak, jak regularne ćwiczenia [fot. Mizianitka from Pixabay]
- Czy to oznacza, że można „odpuścić" sobie i zamiast tego wziąć tabletkę z ? Nie to sugerujemy. Warto ćwiczyć dalej, ale intrygująca jest myśl, że zażycie tabletki również przyniesie korzyści - mówi prof. Dana King.

W kilkunastoletnich testach przeanalizowano dane dotyczące tysięcy ludzi w wieku co najmniej 40 lat. Po przeanalizowaniu różnych czynników - takich jak wiek, płeć, i poziom aktywności uczestników - odkryto, że codzienne przyjmowanie glukozaminy lub chondroityny przez co najmniej rok wiązało się z 39-procentowym zmniejszeniem ryzyka śmierci w badanym okresie z jakiejkolwiek przyczyny.

Co więcej, regularne przyjmowanie glukozaminy było powiązane z 65-procentowym zmniejszeniem ryzyka zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych. Dotyczyło to śmierci w efekcie , i choroby serca.

Jak zaznaczają autorzy, ich badanie nie miało charakteru klinicznego, stąd nie dostarcza ostatecznego dowodu na to, że glukozamina lub chondroityna zmniejsza prawdopodobieństwo śmierci. Niemniej, uważają, że uzyskane wyniki są zachęcające. Przypominają też, że glukozamina jest dostępna bez recepty.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy