Strona głównaZdrowieGłód poprawia nastrój

Głód poprawia nastrój

Jak wynika z badań amerykańskich naukowców głód sprzyja lepszemu nastrojowi. Do takiego wniosku doprowadziła badaczy obserwacja myszy.
Naukowcy przeprowadzili eksperyment na myszach, polegał on na kontrolowaniu poziomu greliny-zwanej hormonem głodu oraz obserwowaniu jak wpłynie to na zachowanie zwierząt. Badania trwały ponad tydzień i pokazały, iż głodne myszy trudniej ulegały depresji i lękom niż te, które jadły normalnie.

Blokowanie greliny, która wydzielana przez pusty żołądek trafia do mózgu gdy jesteśmy głodni mogłoby pomóc w odchudzaniu. Podawanie tego hormonu, czyli zwiększanie łaknienia mogłoby znaleźć zastosowanie w terapii osób mających problemy z apetytem.

Jednak jak dowodzą powyższe badania konsekwencją ingerowania w poziom hormonu mogą być negatywne zmiany nastoju.

Marta Wasiak / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Przeczytaj także


Depresja - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Depresja to bardzo poważna choroba, a jej lekceważenie może prowadzić nawet do śmierci. Dotyka ona ludzi w różnym wieku, jednak w przypadku osób starszych bywa często lekceważona, traktowana jako jeden z objawów starzenia się. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć