Strona głównaZdrowieAmazonki i Avon podsumowują akcję "Gabinety z różową wstążką"

Amazonki i Avon podsumowują akcję "Gabinety z różową wstążką"

Avon Cosmetics i Stowarzyszenie Amazonki Warszawa - Centrum podsumowały zorganizowaną w czerwcu br. akcję profilaktyczną "Sobota w Gabinecie z różową wstążką". Z zebranych przez nich danych wynika, że w 47 "Gabinetach z różową wstążką" z dofinansowanych badań USG piersi skorzystało 2156 kobiet.
Podczas wizyty pacjentki korzystające z badania USG piersi mogły się również nauczyć od pielęgniarek i położnych samodzielnej kontroli piersi. Rozdano także ok. 2,5 tys. sztuk broszur z instruktażem samobadania piersi, a konsultantki Avon doradzały paniom, jak dbać o siebie i wykonać podkreślający urodę makijaż.

Badania USG były dofinansowane, ale pacjentki za 20 zł otrzymywały 2 zestawy produktów z różową wstążką - brelok i zawieszkę do telefonu komórkowego, wspierając tym samym kampanię Avon Kontra Rak Piersi.

W trakcie akcji "Sobota w Gabinecie z różową wstążką" zarówno pacjentki, jak i lekarze wypełniali ankiety dotyczące świadomości profilaktyki raka piersi. Wynika z nich, że prawie połowa z przebadanych kobiet (46,8%) pierwszy raz w życiu skorzystała z badania USG piersi, a niemal jedna trzecia (32,8%) badanych robiła wcześniej mammografię. W badaniach uczestniczyły głównie panie w wieku 30-35 lat.

Zdecydowana większość ankietowanych kobiet (70%) zadeklarowała, że sama bada swoje piersi. Większość z nich (55,3%) robi to jednak nieregularnie, a tylko 15% - co miesiąc. Oba wyniki są jednak nieco lepsze o tych, które uzyskano podczas poprzedniej edycji akcji firmy Avon i Amazonek, przeprowadzonej w październiku 2008 roku. Niestety, podobnie jak w ubiegłym roku, prawie 60% badanych kobiet przyznało, że ginekolog w ciągu ostatniego roku nie wykonał im palpacyjnego badania piersi.

Podczas akcji u 23% badanych wykryto zmiany w piersiach: od niegroźnych po podejrzenie zmian nowotworowych. 7% zmian wykryto u kobiet mających mniej, niż 35 lat, a 14,7% u pań po 35 roku życia.

Przeczytaj także


Nowotwór piersi - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nowotwór piersi (rak piersi, rak sutka) należy do najczęściej występujących chorób onkologicznych u kobiet. W Polsce notuje się prawie 10 tys. nowych zachorowań rocznie, co oznacza, że każdego roku na nowotwory piersi zachoruje 30 na 100 tys. kobiet. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Kosciol.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy