Strona głównaZdrowie14 Marsz Różowej Wstążki przeszedł przez stołeczne ulice

14 Marsz Różowej Wstążki przeszedł przez stołeczne ulice

24 września przez warszawskie ulice przeszedł Marsz Różowej Wstążki, który już po raz czternasty został zorganizowany w ramach Wielkiej Kampanii Życia. Uczestniczyło w nim kilka tysięcy osób, wyrażając w ten sposób poparcie dla programu walki z rakiem piersi.
fot. Wielka Kampania ŻyciaTuż po godzinie 12:00 spod Hotelu Bristol na Krakowskim Przedmieściu wyruszyła kolorowa parada. Jak co roku dominował kolor różowy - różowe baloniki, parasolki, koszulki i szale czy przypięte różowe wstążki. W ten sposób uczestnicy manifestowali poparcie dla kampanii. Na czele Marszu jechały harley'ówki ze Stowarzyszenia Amazonek, tancerki w egzotycznych strojach, a rytm całemu korowodowi nadawał zespół bębniarzy.

fot. Wielka Kampania ŻyciaNa Placu Teatralnym, gdzie zakończył się Marsz zorganizowano Różowe Miasteczko Avon - bezpłatne gabinety lekarskie dostępne dla wszystkich kobiet. To właśnie w tych gabinetach Panie mogły zrobić mammografię, USG czy zasięgnąć porady lekarza. Z badań skorzystało kilkaset kobiet, u niektórych z nich wykryto przypadki zmian w piersiach. W Miasteczku Avon odbyły się także koncerty Pauliny oraz Natalii Przybysz, które wykonały kilka utworów z repertuaru zespołu Sistars. Wśród maszerujących byli m.in. aktorzy i gwiazdy telewizji.

W Polsce każdego roku z nowotworem zmaga się ok. 15 tys. kobiet. Dlatego tak ważna jest edukacja i właściwa profilaktyka, aby jak najwcześniej wykryć chorobę. Marsz Różowej Wstążki jest akcją, która ma przypominać i uświadamiać kobietom, jakie znaczenie mają badania i wczesne wykrycie choroby.

Przeczytaj także


Nowotwór piersi - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nowotwór piersi (rak piersi, rak sutka) należy do najczęściej występujących chorób onkologicznych u kobiet. W Polsce notuje się prawie 10 tys. nowych zachorowań rocznie, co oznacza, że każdego roku na nowotwory piersi zachoruje 30 na 100 tys. kobiet. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 11:02:58, 06-10-2011 ~gość: 83.26.33.xxx

    Byłam na marszu i zamierzam iść na badania do mammobusa portalu Menopauza.pl w najbliższy weekend podczas tragów salon jesień 2011.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć