Strona głównaZdrowie10 października - warszawski Marsz Różowej Wstążki

10 października - warszawski Marsz Różowej Wstążki

Tegoroczna, jedenasta już edycja Marszu Różowej Wstążki, odbędzie się 10 października. W Warszawie jego uczestniczki będą mogły także skorzystać ze specjalistycznych badań oraz konsultacji z ekspertami.
Na warszawskim Placu Zamkowym 10 października stanie mammobus, a w jednym z namiotów panie będą mogły zrobić USG piersi. Zorganizowane zostaną również indywidualne warsztaty samobadania piersi, które poprowadzą wykwalifikowane pielęgniarki oraz konsultacje lekarskie z lekarzami onkologami. Na badania nie są wymagane wcześniejsze zapisy - będą mogły z nich skorzystać te panie, które zakupią jeden z produktów Avon z różową wstążką.

Warszawski Marsz Różowej Wstążki rozpocznie się w samo południe u zbiegu ulic Nowy Świat i Chmielna. Następnie jego uczestnicy przejdą Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem do Placu Zamkowego. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie koncert Sebastiana Karpiel-Bułecki i zespołu Zakopower.

Z myślą o tych paniach, które mieszkają poza Warszawą i nie będą mogły uczestniczyć w marszu, lekarze specjaliści współpracujący z Avon przygotowali elektroniczny poradnik. Zawiera on praktyczne informacje na temat objawów, które powinny zaniepokoić kobiety, podpowiada, kiedy najlepiej zgłosić się do lekarza, na czym polegają badania i dlaczego nie trzeba się ich obawiać. W poradniku zamieszczono także 10 zasad, które pozwalają zminimalizować ryzyko zachorowania na raka piersi, a także nauczyć się samodzielnej kontroli piersi.

Marsz jest organizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Amazonki Warszawa Centrum w ramach Kampanii Avon Kontra Rak Piersi. Jej celem jest promocja badań profilaktycznych wśród kobiet oraz zbiórka funduszy, dzięki którym można przeprowadzić edukację kobiet i personelu medycznego oraz szybką diagnostykę raka piersi. Do tej pory na realizację programów profilaktycznych Avon przekazał ponad już 11,5 miliona złotych.

Przeczytaj także


Nowotwór piersi - diagnoza, objawy, leczenie, profilaktyka

Nowotwór piersi (rak piersi, rak sutka) należy do najczęściej występujących chorób onkologicznych u kobiet. W Polsce notuje się prawie 10 tys. nowych zachorowań rocznie, co oznacza, że każdego roku na nowotwory piersi zachoruje 30 na 100 tys. kobiet. czytaj dalej »


Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • eGospodarka.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy