Chorzy na cukrzycę typu 2 powinni chodzić na spacer po obiedzie. Dzięki temu poposiłkowa glikemia (tj. poziomu cukru we krwi po jedzeniu) jest znacznie niższa.
Jednym z głównych postulatów dzisiejszego Światowego Dnia Walki z Rakiem (World Cancer Day) jest zwiększenie aktywności fizycznej i monitorowanie wagi, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór.
Wraz z wiekiem organizm zmniejsza swoją zdolność do obrony przed procesami zapalnymi i łatwiej się one rozwijają, co ma znaczenie o tyle, że prowadzą zarówno do postarzałego wyglądu, jak i rozwoju wielu chorób. Jest jednak i dobra wiadomość -już relatywnie krótki wysiłek fizyczny osłabia stany zapalne.
Nawet jesli nie masz nadwagi czy otyłości, ale unikasz aktywności fizycznej i przesiadujesz całe dnie na kanapie lub w fotelu, grozi ci stan przedcukrzycowy.
Seniorzy, którzy są w lepszej formie fizycznej, mają zdrowsze mózgi.
Piłka nożna to dobry sposób na walkę z nadciśnieniem, mówią Duńczycy i wskazują, że uprawianie tego sportu nie powinno być tylko domeną mężczyzn, kobiety biegające po boisku nie tylko czerpią radość z takiej aktywności, ale i poprawiają swoje zdrowie.
Trzeba sprawę doprecyzować - nie zawsze daje się uniknąć choroby Alzheimera czy demencji innego rodzaju, niemniej dzięki odpowiedniomu stylowi życia można znacznie ograniczyć ich ryzyko.
Niestety, ćwiczenia nie gwarantują nieśmiertelnosci,jest jednak i dobra wiadomość - znacząco wydłużają życie; jeśli więc nie chcesz przedwcześnie odchodzić - idź na trening.
Dbałość o zdrowie i dobre samopoczucie obejmuje zarówno wysiłek fizyczny, jak i dietę. Ważne jest nie tylko jednak to, co znajduje się w naszym jadłospisie, ale i jakie posiłki jemy przed i po treningach.
Jeśli jednym z twoich postanowień noworocznych jest prowadzenie zdrowszego stylu życia, masz większe szanse na lepsze samopoczucie i ochronę przed różnymi chorobami.