Porady - pytania i odpowiedzi

2012-11-24 18:51 autor: Lon2000

20 630 odsłon

ile kosztuje dom [dom opieki]

Dom seniora kosztuje w mazowieckim 4000zl a dom dla ludzi z azhaimerem nawet 4500.Dom NFZ. Gdy pacjet ma za małą emeryture to musi dopłacic rodzina.Czy to prawda?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-04-24 00:04 autor odpowiedzi: alhido

  Zamiast Domu Seniora przyjąć do domu opiekunkę, dać jej pokoik i wyżywienie. Opieka zapewniona i osoba ma gdzie mieszkać.

  Alicja

  Ocena odpowiedzi 10 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-30 19:48 autor odpowiedzi: Eska1954

  W Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym można umieścić bez opłat(NFZ),emerytura jest zabierana,a reszte dopłaca fundusz.Niestety,są kolejki i trzeba czekać.

  Oceń odpowiedź 4 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-30 21:09 autor odpowiedzi: smiling


  Średni koszt jest w granicach  2,5 tysiąca  ZŁ. Koszt opłaty nie może przekroczyć 70 %jego dochodów ( dostaje kieszonkowe).bywa że jest to nie wystarczające mimo dotacji , dlatego różnicę pokrywają samorządy  pozdrawiam


  Ocena odpowiedzi 2 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-11-11 13:51 autor odpowiedzi: X Barbara

  Czy w domu opieki NFZ mozna wykupić pobyt prywaynie? Czy konieczne jest skierowanie,jakich formalności trzeba dopełnić,zeby chorego na Alzheimera tam umieścić?Czy są sanatoria przyjmujące takich chorych w pierwszym,łagodnym stadium choroby?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-11-17 14:03 autor odpowiedzi: Prof. Shlomo Noy, geriatra, specjalista w zakresie opieki nad seniorami

  Średni koszt za miejsce w domu seniora to ok. 3 tys. zł. Cena zależy oczywiście od standardu ośrodka i wybranych usług i może być wyższa. Jednak gdy osoba starsza wymaga opieki, warto rozważyć dobre centrum seniora. Jeden wynajęty opiekun nigdy nie zapewni tak kompleksowej opieki jak profesjonalna instytucja. Czy zawsze będzie na miejscu? Czy nie będzie odczuwał zmęczenia, pracując 24 godziny na dobę? Nie będzie chciał wyjechać na wakacje? Do tego stawka opiekuna w szarej strefie to co najmniej 10 zł. Miesięcznie dałoby to sumę 7,2 tys. zł. Taka osoba nigdy też nie jest wszechstronnie wykształcona, trudno połączyć zawód pielęgniarza, fizjoterapeuty i terapeuty zajęciowego. Zazwyczaj taki niewykwalifikowany domowy opiekun wykonuje podstawowe czynności, dbając głównie o higienę i nakarmienie osoby chorej. Kolejna rzecz to dodatkowe koszty, jak utrzymanie mieszkania, wizyty lekarzy czy pielęgniarek. Porównując te koszty do kosztów w centrum dla seniora, okazuje się, że warto wybrać profesjonalną instytucję, w której personel pracujący zmianowo fachowo zajmie się starszą osobą.

  Ocena odpowiedzi 2 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-05-31 09:02 autor odpowiedzi: Alina Lorek

  W Dzienny Domu Pobytu Seniora Domu Pokoleń opłata za miesięczny pobyt wraz z wyżywieniem i bogatą ofertą zajęć (od godziny 8:00 do 16:00) wynosi 1200 zł, ale są też opcje pobytu cześciowego. cennik znajduje się tutaj: centrumewangelickie.pl/dzialalnosc-centrum/dom-dziennego-pobytu-seniora/


  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-06-06 20:23 autor odpowiedzi: Alina Lorek

  Wszystko zalezy od tego, jak ma wyglądać taka opieka. Opieka w domu z całodobowym pobytem będzie znacznie drożsża niż w przypadku dziennych domów opieki. Na przykład Dzienny Dom Pobytu Seniora Dom Pokoleń kosztuje miesięcznie 1200zł wraz z wyżywieniem, za pobyt od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00. Warto rozważyć taką opcję, ponieważ pozwala ona na aktywizację osoby starszej bez równoczesnego pozbawiania jej własnego, znanego otoczenia.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Geriatria i opieka terminalna

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania