Porady - pytania i odpowiedzi

2014-09-29 22:51 autor: elapoetka

11 280 odsłon

Czy ktoś kto nie ma śladu wycofania społecznego może chorować na schizofrenię prostą

Biorę leki, bo zdiagnozowano mi schizofrenię prostą. Jednak nigdy nie unikałam ludzi, nie jestem obojętna na ich problemy ani na to,co się dzieje w Polsce. Jestem osoibą aktywną, kreatywną. Leki jednak biorę odwczesnej młodościi zaczynają one mi szkodzić.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-10-22 00:38 autor odpowiedzi: Mieszko01

    Uważam, że schiz prosta jest dużym cierpieniem. Choruje na to od dzieciństwa. Choroba ta u mnie coraz bardziej postępuje. Zachowana świadomość nie koniecznie musi być plusem. W moim przypadku powoduje, że zdaje sobie sprawę ze swojej innościprzez co cierpienie jest tym większe. Leczą mnie aktualnie na zab. schizoafektywne ponieważ nakłada się depresja. A kiedyś wystąpiła nawet hipomania. Jednak głównie występują objawy negatywne schizofrenii.Dodam jeszcze może, że czuje się inny nawet wśród pacjentów oddziału psychiatrycznego, gdzie większość chorych to osoby z dosyć dobrze leczącą się schizofrenią paranoidalną.

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania