Porady - pytania i odpowiedzi

2014-05-08 19:58 autor: KatarzynaND

9 646 odsłon

Ból niewiadomego pochodzenia.

Witam, jestem studentką, mam 21 lat. Piszę w związku z bólem jaki pojawił się u mnie w sobotę 3.05.2014r. Ból lokalizuje się na wysokości L-S  po prawej stronie, w lekkiej odległości od kręgosłupa. Nie jestem w stanie sprecyzować czy jest to ból pochodzący od kręgosłupa czy od stawu biodrowego. Na początku był on niewielki i myślałam, że może po prostu naciągnęłam sobie jakiś mięsień tamtej okolicy. Jednak z dnia na dzień jest coraz gorzej. Dziś osiągnął już siłę taką, że mam trudności w codziennych czynnościach. Pojawia się przy chodzeniu, ruchach skrętnych kręgosłupa (silniej kiedy wykonuję rotacje w lewą stronę), przy siadaniu, wstawaniu, przy ruchach wyprostnych i zgięciowych zarówno kręgosłupa jak i prawej KD, a nawet przy niektórych ruchach prawej KG. Czy po takim opisie jest w stanie Pan pomóc sprecyzować z jakiej okolicy pochodzi ból, czy to jest raczej kręgosłup czy może jednak staw biodrowy? I jeszcze jedno małe pytanie, tydzień temu byłam u ortopedy, który stwierdził chondromalacje rzepki. Moje pytanie, czy wysiłek fizyczny, który niejako nasila ból w kolanie jest wskazany, chodzi mi tutaj np. o siatkówkę, bieganie. i ostatnie z tym związane, czy może istnieć jakieś powiązanie z tą chondromalacją wysypka, która pojawiła mi się w okolicy zachyłka nadrzepkowego i okolicy rzepki tego właśnie kolana? Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-05-24 19:53 autor odpowiedzi: babciela

  Eeee- piszesz tak fachowym językiem- ze pewnie slużba zdrowia.

  Bol pochodzi z kręgoslupa- ja zrobilabym Tk odcinka L-S

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-07-10 00:36 autor odpowiedzi: angru46

  Trzeba udac sie do ortopedy  lub neurologa który zdiagnozuje  własciwą  formę leczenia.Lepiej wczesniej  zapobiegac niż cierpic i miec z tego powodu jeszcze gorsze powikłania.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-10-11 10:07 autor odpowiedzi: Eska1954

  Posługujesz się tak fachowymi terminami,że cóż tu może ci poradzić laik.Musisz udać się do lekarza bardziej fachowego od siebie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania