Porady - pytania i odpowiedzi

2018-01-25 17:33 autor: krystynazych

4 007 odsłon

Co oznaczają te wyniki?

Moja babcia przyszla od lekarza i pokazuje mi wyniki kręgosłupa lecz jestem dopiero w 7 klasie podstawowej i sie jeszcze o tym nie uczyłam więc jakby moglibyście mi wytłumaczyć. Podam kilka punktów ale jak znasz odp. na przynajmniej jeden to napisz jaki to podpunkt i go opisz:

1. Pogłębiona lordoza lędźwiowa
2. Obniżone przestrzenie międzykręgowe L3/L4, L4/L5 z objawami zwyrodnienia gazowego w wyżej wymienionych krążkach. Przodozmyki zwyrodnienia 1-go stopnia kręgów L3 i L4
3. Na poziomach: od L1 do L4 wypuklin krążków m/k nie stwierdzono
4. na poziomie: L4/L5 wypuklina szerokopodstawna tylna szerokość około 3mm, modeluje w niewielkim stopniu worek oponowy.
5. Na poziomie: L5/S1 wypuklina szerokopodstawna tylna szerokość  około 7,7mm modelująca worek oponowy i prawy korzeń L5/S1 w zachyłku bocznym.
6. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych od L3 do S1 obustronne z objawem gazowym w szparach międzykręgowych wyżej wymienionych kręgów.
7. Ponadto duże odczyny zwyrodnieniowo-wytwórcze na przednio-bocznych krawędziach trzonów odcinka 1-s.

[ porady z tej kategorii ]

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Badania i diagnostyka

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania