Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Zestaw do sporządzania radiofarmaceutyku 99mTc- liofilizat do

Znajdź informacje na temat leku

Zestaw do sporządzania radiofarmaceutyku 99mTc- liofilizat do pokaż opinie (0)

Wskazania: › Medycyna nuklearna › Preparat diagnostyczny

0.0
Zestaw do sporządzania radiofarmaceutyku 99mTc- liofilizat do
Postać leku: liofilizat do    
Substancja czynna: Technetii stannii colloidali (99mTc)    
Lek stosowany wyłącznie w leczeniu zamkniętym

Zestaw do sporządzania radiofarmaceutyku 99mTc-Koloid jest specyfikiem diagnostycznym medycyny nuklearnej. Wprowadzenie 99mTc-Koloid do organizmu pozwala na obserwację rozpadu i rozmieszczenia radioizotopów w organizmie..

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same. Lek stosowany wyłącznie w leczeniu zamkniętym.

Przeciwskazania

Brak przeciwwskazań.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Narażenie na promieniowanie w przypadku każdego pacjenta musi być uzasadnione korzyścią wynikającą z przeprowadzonego badania. Podana radioaktywność powinna być taka, aby dawka promieniowania otrzymana przez pacjenta była możliwie niska, przy uzyskaniu pożądanego efektu diagnostycznego.
Narażenie na promieniowanie jonizujące jest powiązane z możliwością wywołania nowotworu i efektów dziedzicznych...

Narażenie na promieniowanie w przypadku każdego pacjenta musi być uzasadnione korzyścią wynikającą z przeprowadzonego badania. Podana radioaktywność powinna być taka, aby dawka promieniowania otrzymana przez pacjenta była możliwie niska, przy uzyskaniu pożądanego efektu diagnostycznego.
Narażenie na promieniowanie jonizujące jest powiązane z możliwością wywołania nowotworu i efektów dziedzicznych. Z dotychczasowej statystyki badań diagnostycznych wynika, że wynikające z nich dawki promieniowania są bardzo niskie i stąd częstość występowania niepożądanych następstw jest niewielka.
Narażenie na promieniowanie jonizujące jest powiązane z możliwością wywołania
efektów dziedzicznych. Z dotychczasowej statystyki badań diagnostycznych wynika,
że otrzymywane od nich dawki promieniowania są bardzo niskie i stąd częstość tych
niepożądanych następstw jest niewielka.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość