Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Zaldiar Effervescent tabletki musujące 37 5 mg + 325 mg

Znajdź informacje na temat leku

Zaldiar Effervescent tabletki musujące 37 5 mg + 325 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Lek przeciwbólowy

0.0
Zaldiar Effervescent tabletki musujące 37 5 mg + 325 mg
Postać leku: tabletki musujące    
Substancja czynna: Tramadoli hydrochloridum + Paracetamolum    
Lek dostępny na receptę

Lek przeciwbólowy w postaci tabletek musujących, zawierający chlorowodorek tramadolu, substancję opioidową oraz paracetamol. Stosowany w umiarkowanych i ciężkich dolegliwościach bólowych.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku:
- w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na tramadol lub inne opioidowe leki przeciwbólowe, paracetamol lub którykolwiek ze składników leku (objawia się ona m.in. wysypką skórną, obrzękiem twarzy, świszczącym oddechem lub trudnościami w oddychaniu)
- w przypadku ostrego zatrucia alkoholem, lekami nasennymi, ośrodkowo działającymi lekamiprzeciwbólowymi, w tym lekami przeci...

Kiedy nie stosować leku:
- w przypadku nadwrażliwości (uczulenia) na tramadol lub inne opioidowe leki przeciwbólowe, paracetamol lub którykolwiek ze składników leku (objawia się ona m.in. wysypką skórną, obrzękiem twarzy, świszczącym oddechem lub trudnościami w oddychaniu)
- w przypadku ostrego zatrucia alkoholem, lekami nasennymi, ośrodkowo działającymi lekamiprzeciwbólowymi, w tym lekami przeciwbólowymi lub lekami psychotropowymi (wpływają na nastrój i emocje),
- w przypadku równoczesnego stosowania inhibitorów MAO (niektóre leki stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona) oraz w okresie 14 dni po ich odstawieniu.
- niewydolności wątroby,
- padaczki opornej na leczenie.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Bardzo często: występują częściej niż u 1 z 10 leczonych osób
- nudności
- zawroty głowy, senność.
Często: występują rzadziej niż u 1 z 10, lecz częściej niż u 1 ze 100 leczonych osób
- nudności, zaburzenia trawienia (zaparcia, wzdęcia, biegunka), ból żołądka, suchość w jamie ustnej
- swędzenie, nadmierne pocenie się,
- ból głowy, dreszcze,
- splątanie, zaburzenia snu, zmiany nastroju (lęk, nerwow...

Bardzo często: występują częściej niż u 1 z 10 leczonych osób
- nudności
- zawroty głowy, senność.
Często: występują rzadziej niż u 1 z 10, lecz częściej niż u 1 ze 100 leczonych osób
- nudności, zaburzenia trawienia (zaparcia, wzdęcia, biegunka), ból żołądka, suchość w jamie ustnej
- swędzenie, nadmierne pocenie się,
- ból głowy, dreszcze,
- splątanie, zaburzenia snu, zmiany nastroju (lęk, nerwowość, poczucie uduchowienia)
Niezbyt często: rzadziej niż u 1 z 100, lecz częściej niż u 1 z 1000 osób leczonych
- zwiększenie częstości tętna lub ciśnienia krwi tętniczej, zaburzenia częstości lub rytmu serca
- trudności z oddawaniem moczu lub ból
- odczyny skórne (np. wysypka, pokrzywka)
- mrowienie, drętwienie lub uczucie kłucia szpilkami w kończynach, dzwonienie w uszach, mimowolne skurcze mięśni
- depresja, koszmary senne, omamy (słyszenie, widzenie lub odczuwanie rzeczy których w rzeczywistości nie ma), luki w pamięci
- trudności w połykaniu, krew w stolcu
- dreszcze, uderzenia gorąca, bóle w klatce piersiowej
Rzadko:
Mniej niż u 1 z 1000, lecz częściej niż u 1 z 10 000 osób leczonych
- napady drgawek, trudności w utrzymywaniu skoordynowanych ruchów
- uzależnienie
- nieostre widzenie

Poniższe działania niepożądane obserwowano u pacjentów po stosowaniu tylko tramadolu lub tylko paracetamolu. Jakkolwiek w razie ich wystąpienia po zastosowaniu leku należy o nich powiedzieć lekarzowi leczącemu.
- Uczucie omdlenia przy wstawaniu z pozycji leżącej lub siedzącej, wolna czynność serca, zasłabnięcia, zmiany apetytu, osłabienie mięśni, wolniejsze lub słabsze oddychanie, zmiany nastroju, zmiany aktywności, zmiany odczuwania bodźców, pogorszenie istniejącej astmy.
- Rzadko mogą wystąpić przypadki wysypki skórnej, wskazujące na reakcję nadwrażliwości, może im towarzyszyć nagły obrzęk twarzy i szyi, trudności w oddychaniu, spadek ciśnienie krwi tętniczej i zasłabnięcie. W przypadku wystąpienia opisanych objawów, należy odstawić lek i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Nie wolno ponownie zażyć leku.
W rzadkich przypadkach w czasie stosowania leków typu tramadolu pacjent może stać się uzależniony od leku, i mieć trudności z jego odstawieniem.
Rzadko pacjenci przez pewien czas leczeni tramadolem mogą poczuć się źle w przypadku 7nagłego odstawienia leku. Mogą czuć się pobudzeni, odczuwać niepokój, nerwowość lub dreszcze. Mogą wykazywać wzmożoną aktywność, mieć trudności z zasypianiem, zaburzenia żołądkowe lub jelitowe. Bardzo rzadko mogą wystąpić ataki paniki, omamy, niezwykłe odczucia jak swędzenie, mrowienie i drętwienie, szumy uszne. W razie wystąpienia powyższych objawów po zaprzestaniu leczenia lekiem należy skonsultować się z lekarzem.
Wyjątkowo mogą wystąpić nieprawidłowości jak małopłytkowość powodująca krwawienia z nosa lub dziąseł.
Równoczesne stosowanie leku z lekami przeciwzakrzepowymi (np. fenprokumon, warfaryna) może zwiększać ryzyko krwawienia. W przypadku każdego przedłużającego się i niespodziewanego krwawienia należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Zaldiar Effervescent tabletki musujące 37 5 mg + 325 mg

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku