Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Visine Classic krople do oczu, roztwór 5 mg/ml

Znajdź informacje na temat leku

Visine Classic krople do oczu, roztwór 5 mg/ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Alergia › Katar sienny › Podrażenie oczu › Zapalenie spojówek

0.0
Visine Classic krople do oczu, roztwĂłr 5 mg/ml
Postać leku: krople do oczu, roztwór    
Substancja czynna: Tetryzolini hydrochloridum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci kropli do oczu, zawiera substancję czynną chlorowodorek tetryzoliny. Stosowany w leczeniu objawowym stanów, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, będących skutkiem podrażnienia, np. przez dym, kurz, wiatr, chlorowaną wodę, kosmetyki, soczewki kontaktowe. Lek stosuje się także w alergicznych stanach zapalnych takich jak katar sienny lub uczulenie na pyłki traw.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nie należy przyjmować leku Visine Classic
Stosowanie tetryzoliny jest przeciwwskazane u osób z jaskrą z wąskim kątem przesączania oraz u osób z potwierdzoną nadwrażliwością na tetryzolinę lub na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u dzieci poniżej 2 lat.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Podstawą dla oceny działań niepożądanych są następujące dane dotyczące częstości ich występowania:
Bardzo częste: (występują u więcej niż u 1 osoby na 10)
Częste: (występują u mniej niż u 1 osoby na 10)
Niezbyt częste: (występują u mniej niż u 1 osoby na 100)
Rzadkie: (występują u mniej niż u 1 osoby na 1 000)
Bardzo rzadkie: (występują u mniej niż u 1 osoby na 10 000), w tym pojedyncze przyp...

Podstawą dla oceny działań niepożądanych są następujące dane dotyczące częstości ich występowania:
Bardzo częste: (występują u więcej niż u 1 osoby na 10)
Częste: (występują u mniej niż u 1 osoby na 10)
Niezbyt częste: (występują u mniej niż u 1 osoby na 100)
Rzadkie: (występują u mniej niż u 1 osoby na 1 000)
Bardzo rzadkie: (występują u mniej niż u 1 osoby na 10 000), w tym pojedyncze przypadki

Często występują: reaktywne przekrwienie, pieczenie błon śluzowych, suchość błon śluzowych, działania ogólnoustrojowe (np. kołatanie serca, bóle głowy, drżenia, osłabienie, nadmierna potliwość i podwyższenie ciśnienia tętniczego).

Może wystąpić niewyraźne widzenie, podrażnienie spojówek lub, rzadko, rozszerzenie źrenic. Często obserwuje się występowanie ogólnoustrojowych działań sympatykomimetycznych leku.

Bardzo rzadko donoszono o występowaniu nadmiernego rogowacenia nabłonka spojówek z zamknięciem punktów łzowych i nadmiernym łzawieniem.

Istnieje zagrożenie, zwłaszcza u noworodków i dzieci do 2 roku życia, objawami związanymi z wchłonięciem nadmiernej dawki leku, w tym również ze względu na jego połknięcie. Najważniejszymi objawami są: zaburzenia ze strony ośrodkowego układu nerwowego, takie jak podwyższenie ciśnienia tętniczego, zaburzenia rytmu serca, tachykardia, tachyarytmia, a także reaktywna bradykardia.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość