Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Venturax krople do oczu, roztwór (20 mg + 5 mg)/ml

Znajdź informacje na temat leku

Venturax krople do oczu, roztwór (20 mg + 5 mg)/ml pokaż opinie (0)

Wskazania: › Nadciśnienie wewnątrzgałkowe

0.0
Venturax krople do oczu, roztwĂłr (20 mg + 5 mg)/ml
Postać leku: krople do oczu, roztwór    
Substancja czynna: Dorzolamidum + Timololum    
Lek dostępny na receptę

Venturax to krople do oczu o własciwościach obniżających ciśnienie wewnątrz oka. Zawierają dorzolamid i tymolol, tzw. beta-blokery. Venturax stoswany jest w przypadku pacjentów o zbyt wysokim ciśnieniu wewnętrznym oka.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Venturax
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na Venturax, beta-blokery lub którykolwiek ze składników,
- jeśli u pacjenta stwierdzono aktualnie lub w przeszłości chorobę układu oddechowego, taką jak astma, lub pacjent choruje na ciężkie, przewlekłe zapalenie oskrzeli (ciężka choroba płuc, która może powodować świszczący oddech, trudności w oddychaniu i/...

Kiedy nie stosować leku Venturax
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na Venturax, beta-blokery lub którykolwiek ze składników,
- jeśli u pacjenta stwierdzono aktualnie lub w przeszłości chorobę układu oddechowego, taką jak astma, lub pacjent choruje na ciężkie, przewlekłe zapalenie oskrzeli (ciężka choroba płuc, która może powodować świszczący oddech, trudności w oddychaniu i/lub długotrwały kaszel),
- jeśli u pacjenta występuje ciężkie zaburzenie czynności nerek lub w przeszłości u pacjenta stwierdzono kamicę nerkową,
- jeśli u pacjenta występują zaburzenia pH krwi (równowagi kwasowo-zasadowej),
- jeśli u pacjenta występują pewne choroby serca, w tym zaburzenia rytmu serca powodujące spowolnienie akcji serca lub ciężka niewydolność serca.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Zazwyczaj można kontynuować stosowanie kropli, chyba, że działania niepożadane są poważne. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy przerywać stosowania leku Venturax bez porozumienia z lekarzem.Podobnie jak inne leki stosowane do oczu, Venturax jest wchłaniany do krwi. Może on powodować podobne działania niepożądane jak w przypadku podania innych beta-...

Zazwyczaj można kontynuować stosowanie kropli, chyba, że działania niepożadane są poważne. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy przerywać stosowania leku Venturax bez porozumienia z lekarzem.Podobnie jak inne leki stosowane do oczu, Venturax jest wchłaniany do krwi. Może on powodować podobne działania niepożądane jak w przypadku podania innych beta-blokerów poprzez wstrzyknięcia lub po podaniu doustnym. Częstość występowania działań niepożądanych po podaniu miejscowym do oczu jest mniejsze niż w przypadku leków podawanych na przykład, doustnie lub poprzez wstrzyknięcia. Wymienione działania niepożądane to reakcje widoczne w klasie beta-blokerów stosowanych w leczeniu chorób oczu.
W przypadku wystąpienia ogólnych reakcji alergicznych, w tym pokrzywki (lub swędzącej wysypki), miejscowej i uogólnionej wysypki, świądu, ciężkiej zagrażającej życiu reakcji alergicznej, obrzęku pod skórą (które mogą wystąpić na twarzy i kończynach i mogą blokować drogi oddechowe i powodować trudności w oddychaniu lub przełykaniu) należy przerwać stosowanie leku Venturax i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.
Przy stosowaniu leku Venturax mogą wystąpić następujące działania niepożądane:
Bardzo często (u więcej niż 1 na 10 pacjentów): Pieczenie i kłucie oczu, zaburzenia smaku.
Często (występują u 1 do 10 na 100 pacjentów):
Zaczerwienienie w okolicach oka (oczu), łzawienie lub swędzenie oka (oczu) i podrażnienie powierzchni oka (oczu), obrzęk i/lub podrażnienie w okolicach oka (oczu), uczucie obecności ciała obcego w gałce ocznej (ubytek nabłonka rogówki), zmniejszenie wrażliwości rogówki (nieodczuwanie ciała obcego w oku i nieodczuwanie bólu), ból oczu, suchość oczu, niewyraźne widzenie, bóle głowy, zapalenie zatok (uczucie napięcia i pełności w nosie), uczucie mdłości (nudności) i zmęczenie.
Niezbyt często (występują u 1 do 10 na 1000 pacjentów):
Zawroty głowy, depresja, zapalenie tęczówki, niewyraźne widzenie (w niektórych przypadkach z powodu przerwania stosowania leku podawanego w celu rozszerzenia źrenic), zwolnienie akcji serca, omdlenia, niestrawność, kamica nerkowa (często charakteryzuje się nagłym początkiem w postaci rozdzierającego, kurczowego bólu w dolnej części pleców i/lub z boku, pachwinie lub brzuchu).
Rzadko (występujące u 1 do 10 na 10000 pacjentów):
Toczeń rumieniowaty układowy (choroba układu odpornościowego, która może spowodować zapalenie narządów wewnętrznych), mrowienie i drętwienie rąk i nóg (zespół Raynauda), niezwykłe odczucia (takie jak mrowienie), problemy ze snem (bezsenność), koszmary senne, utrata pamięci, osłabienie mięśni, zaburzenia seksualne, obniżone libido, udar mózgu, przejściowa krótkowzroczność, która może ustąpić po odstawieniu leku, oderwania warstwy poniżej siatkówki, które zawiera naczynia krwionośne (po zabiegach filtracyjnych), które mogą powodować zaburzenia widzenia, opadanie górnej powieki (na skutek czego oczy pozostają w połowie zamknięte), podwójne widzenie, sklejanie powiek, obrzęk rogówki (z objawami zaburzenia widzenia), niskie ciśnienie w oku, dzwonienie w uszach, niskie ciśnienie krwi, nieregularne tętno, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca (szybszy i/lub zaburzony rytm serca), zawał serca, zmniejszony dopływ krwi do mózgu, zastoinowa niewydolność serca (choroba serca wywołująca duszność oraz obrzęk stóp i nóg spowodowane nagromadzeniem płynu), uczucie zimnych dłoni i stóp, zmniejszenie krążenia w obrębie rąk i nóg, skurcze mięśni nóg i/lub ból nóg podczas chodzenia (chromanie), duszność, uczucie utraty tchu, katar lub uczucie zatkania nosa, krwawienie z nosa, trudności w oddychaniu, kaszel, podrażnienie gardła, suchość w ustach, biegunka, kontaktowe zapalenie skóry, wypadanie włosów, łuszczyca lub nasilenie się łuszczycy, choroba Peyroniego (co może powodować skrzywienie penisa), osłabienie/zmęczenie mięśni, reakcje alergiczne takie, jak wysypka skórna, pokrzywka, swędzenie, w rzadkich przypadkach możliwe obrzęki warg, oczu i ust, świszczący oddech. Nie znana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
Niski poziom glukozy we krwi, obrzęk (nagromadzenie płynu), ciężka zagrażająca życiu reakcja alergiczna, zwiększenie objawów miastenii (choroba mięśni), zwężenie dróg oddechowych (głównie u pacjentów z chorobą istniejącą wcześniej), bóle mięśni nie spowodowane aktywnością fizyczną, wysypka skórna o biało-srebrzystym wyglądzie (zmiany łuszczycopodobne), niewydolność serca, bóle brzucha, wymioty.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Venturax krople do oczu, roztwór (20 mg + 5 mg)/ml

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku