Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Venoruton 500 tabletka musująca do sporządzania roztworu doustnego 500 mg

Znajdź informacje na temat leku

Venoruton 500 tabletka musująca do sporządzania roztworu doustnego 500 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Hemotoidy › Przewlekła niewydolność żylna › Żylaki

0.0
Venoruton 500 tabletka musująca do sporządzania roztworu doustnego 500 mg
Postać leku: tabletka musująca do sporządzania roztworu doustnego    
Substancja czynna: o-(beta-Hydroxyethyl)rutosidea    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci tabletek musujących, z grupy systemowych protektorów żylnych. Jego działanie stabilizuje ścianę żylną i zmniejsza przepuszczalność naczyń najmniejszych naczyń krwionośnych (kapilar). Stosowany w terapii przewlekłej niewydolności żylnej (żylaków podudzi), hemoroidów a także pomocniczo w mikroangiopatiach w przebiegu cukrzycy.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Venoruton 500
Nie należy stosować leku Venoruton 500 jeśli u pacjenta stwierdzono (uczulenie) nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: wstrząs anafilaktyczny, reakcja rzekomoanafilaktyczna, nadwrażliwość, zawroty i bóle głowy, nagłe zaczerwienienie twarzy, zmęczenie, znużenie, nadwrażliwość na światło, łysienie, bóle stawowe.

Rzadko: zaburzenia przewodu pokarmowego, wzdęcia, biegunki, bóle brzucha, zaburzenia, żołądkowe, niestrawność, wysypka, wyprysk, pokrzywka

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.