Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Valdix tabletka

Znajdź informacje na temat leku

Valdix tabletka pokaż opinie (0)

Wskazania: › Bezsenność › Stany napięcia nerwowego › Stres

0.0
Valdix tabletka
Postać leku: tabletka    
Substancja czynna: Valerianae radix|Valerianae radix|Valerianae radix    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci tabletek, zawiera korzeń kozłka lekarskiego. Stosowany w łagodnych objawach napięcia nerwowego i trudnościach w zasypianiu. Stosowany tradycyjnie, w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz okresowych trudnościach z zasypianiem.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Możliwe jest wystąpienie łagodnych objawów żołądkowo-jelitowych (nudności, skurcze brzucha). W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych oraz działań niepożądanych, niewymienionych w ulotce należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.