Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Tarivid 200 tabletki powlekane 200 mg

Znajdź informacje na temat leku

Tarivid 200 tabletki powlekane 200 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Rzeżączka › Zakażenia dróg oddechowych › Zakażenia gardła › Zakażenia miednicy › Zakażenia nerek i układu moczowo-płciowego › Zakażenia nosa i uszu › Zakażenia skóry i tkanek miękkich › Zakażenia w obrębie jamy brzusznej

0.0
Tarivid 200 tabletki powlekane 200 mg
Postać leku: tabletki powlekane    
Substancja czynna: Ofloxacinum    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci tabletek powlekanych, zawiera substancję czynną oflaksacynę. Stosowany jest w leczeniu zakażeń bakteryjnych wywołanych przez patogeny wrażliwe na ofloksacynę, takich jak ostre, przewlekłe i nawracające zakażenia dróg oddechowych, zakażenia gardła, nosa i uszu, zakażenia skóry i tkanek miękkich; zakażenia w obrębie jamy brzusznej, w tym miednicy (z wyjątkiem bakteryjnego zapalenia jelit); zakażenia nerek i układu moczowo-płciowego, rzeżączka.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Ofloksacyny nie należy stosować:
- u pacjentów z nadwrażliwością na ofloksacynę, inne chinolony lub na którąkolwiek substancje pomocniczą
- u pacjentów z padaczką lub z obniżonym progiem drgawkowym na skutek uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, np. po przebytym urazie czaszkowo-mózgowym, udarze mózgu lub procesie zapalnym w obrębie ośrodkowego układu nerwowego (zwiększone ryzyko wystąpienia d...

Ofloksacyny nie należy stosować:
- u pacjentów z nadwrażliwością na ofloksacynę, inne chinolony lub na którąkolwiek substancje pomocniczą
- u pacjentów z padaczką lub z obniżonym progiem drgawkowym na skutek uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego, np. po przebytym urazie czaszkowo-mózgowym, udarze mózgu lub procesie zapalnym w obrębie ośrodkowego układu nerwowego (zwiększone ryzyko wystąpienia drgawek)
- u pacjentów, u których wystąpiło zapalenie ścięgien po zastosowaniu innych chinolonów

- u dzieci i młodzieży w okresie wzrostu*
- u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią*
* na podstawie badań na zwierzętach nie można wykluczyć ryzyka uszkodzenia chrząstek u organizmów w okresie wzrostu.

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.