Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Tachyben koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 100 mg

Znajdź informacje na temat leku

Tachyben koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 100 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Nadciśnienie

0.0
Tachyben koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 100 mg
Postać leku: koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji    
Substancja czynna: Urapidilum    
Lek dostępny na receptę

Tachyben jest lekiem działającym na naczynia krwionośne, zmniejszając napięcie ścian naczyń, co w efekcie powoduje obniżenie ciśnienia krwi. Lek w postaci konsentratu do sporządzania roztworów infuzyjnych, zawiera substancję czynną urapidyl. Tachyben stosowany jest przy leczeniu nagłego zwiększenia ciśnienia krwi. Używa się go również w trakcie i po operacjach chirurgicznych.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Tachyben :
- jeśli pacjent ma uczulenie na urapidyl lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- jeśli u pacjenta występuje wada serca nazywana stenozą aortalną lub nieprawidłowości naczyń nazywane przetoką (za wyjątkiem przetoki tętniczej u pacjentów dializowanych).

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Często: mogą wystąpić u 1 na 10 pacjentów: nudności, zawroty głowy i bóle głowy

Niezbyt często: mogą wystąpić u 1 na 100 pacjentów: kołatanie serca, zmniejszenie lub zwiększenie częstości pracy serca, uczucie ucisku za mostkiem i trudności z oddychaniem, wymioty, zmęczenie i pocenie się

Rzadko: mogą wystąpić u 1 na 1000 pacjentów: długotrwały i bolesny wzwód prącia, przekrwienie błony śluzowej n...

Często: mogą wystąpić u 1 na 10 pacjentów: nudności, zawroty głowy i bóle głowy

Niezbyt często: mogą wystąpić u 1 na 100 pacjentów: kołatanie serca, zmniejszenie lub zwiększenie częstości pracy serca, uczucie ucisku za mostkiem i trudności z oddychaniem, wymioty, zmęczenie i pocenie się

Rzadko: mogą wystąpić u 1 na 1000 pacjentów: długotrwały i bolesny wzwód prącia, przekrwienie błony śluzowej nosa, skórne reakcje alergiczne (swędzenie, nagłe zaczerwienienie skóry, wysypka).

Bardzo rzadko: mogą wystąpić u 1 na 10 000 pacjentów: zmniejszen

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość

Opinie o Tachyben koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji 100 mg

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku