Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Septolete Plus pastylki twarde 5 mg + 1 mg

Znajdź informacje na temat leku

Septolete Plus pastylki twarde 5 mg + 1 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Zakażenia jamy ustnej › Zapalenie gardła

0.0
Septolete Plus pastylki twarde 5 mg + 1 mg
Postać leku: pastylki twarde    
Substancja czynna: Benzocainum + Cetylpyridinii chloridum    
Lek dostępny bez recepty

Septolete Plus jest lekiem w postaci pastylek twardych, który służy do odkażania jamy ustnej i gardła. Działa bakteriobójczo, jest skuteczny przeciwko niektórym wirusom i grzybom.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Septolete Plus:
- jeśli pacjent ma nadwrażliwość (uczulenie) na chlorek cetylopirydyniowy, benzokainę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Działania niepożądane

Niezbyt często:
- reakcje nadwrażliwości (alergiczne). W razie wystąpienia objawów, takich jak wysypka, świąd, obrzęk skóry i trudności w oddychaniu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
U pacjentów nadwrażliwych na benzokainę (znaną pod nazwą chemiczną: ester kwasu 4- aminobenzoesowego), istnieje również ryzyko wystąpienia nadwrażliwości na inne środki znieczulające miejscowo z tej ...

Niezbyt często:
- reakcje nadwrażliwości (alergiczne). W razie wystąpienia objawów, takich jak wysypka, świąd, obrzęk skóry i trudności w oddychaniu, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
U pacjentów nadwrażliwych na benzokainę (znaną pod nazwą chemiczną: ester kwasu 4- aminobenzoesowego), istnieje również ryzyko wystąpienia nadwrażliwości na inne środki znieczulające miejscowo z tej samej grupy, np. na prokainę lub tetrakainę.

Rzadko:
- zaburzenia żołądka i jelit, takie jak nudności, wymioty i biegunka, szczególnie podczas stosowania dawek większych niż zalecane,
- choroba krwi zwana methemoglobinemią, odznaczająca się utratą przez hemoglobinę zdolności do przenoszenia tlenu w organizmie. W razie wystąpienia takich objawów, jak ból głowy, zmęczenie, zawroty głowy i trudności w oddychaniu, należy niezwłocznie powiadomić lekarza i przerwać stosowanie leku.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość