Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Ratiocard tabletki dojelitowe 100 mg

Znajdź informacje na temat leku

Ratiocard tabletki dojelitowe 100 mg pokaż opinie (0)

Wskazania: › Dławica piersiowa › Niedokrwienie tkanki nerwowej › Profilaktyka kardiologiczna › Udar mózgu › Zawał serca

0.0
Ratiocard tabletki dojelitowe 100 mg
Postać leku: tabletki dojelitowe    
Substancja czynna: Acidum acetylsalicylicum    
Lek dostępny bez recepty

Lek w postaci tabletek dojelitowych, zawiera substancję czynną kwas acetylosalicylowy, który wpływa hamująco na działanie płytek krwi, pomagając zapobiegać krzepnięciu krwi i blokowaniu przepływu krwi do ważnych części ciała, takich jak serce czy mózg.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Lek ten jest dostępny bez recepty, aby pacjent mógł leczyć niektóre schorzenia bez pomocy lekarza. Jednakże, żeby uzyskać dobre wyniki leczenia, należy stosować lek ostrożnie i zgodnie z informacją w ulotce. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Jeśli objawy się nasilą lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Kiedy nie stosować leku Ratiocard
- jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość (uczulenie) na kwas acetylosalicylowy, salicylany, inne przeciwbólowe leki przeciwzapalne lub na którykolwiek z pozostałych składników leku Ratiocard - jeśli u pacjenta wystąpił w przeszłości napad astmy lub ciężka reakcja alergiczna po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innego przeciwbólowego leku przeciwzapalneg...

Kiedy nie stosować leku Ratiocard
- jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość (uczulenie) na kwas acetylosalicylowy, salicylany, inne przeciwbólowe leki przeciwzapalne lub na którykolwiek z pozostałych składników leku Ratiocard - jeśli u pacjenta wystąpił w przeszłości napad astmy lub ciężka reakcja alergiczna po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innego przeciwbólowego leku przeciwzapalnego - jeśli u pacjenta występuje zaburzenie krzepnięcia krwi, znane jako hemofilia, lub jeśli pacjent jest w inny sposób podatny na krwawienie - jeśli u pacjenta występuje owrzodzenie żołądka lub dwunastnicy - jeśli u pacjenta rozpoznano małopłytkowość, czyli obniżoną liczbę płytek krwi - jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba nerek - jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba serca - jeśli u pacjenta występuje marskość wątroby - jeśli pacjent jest w trakcie leczenia metotreksatem w dawkach 15 mg / tydzień lub większych - jeśli pacjentka jest w ciąży nie wolno stosować dawki większej niż 100 mg na dobę w ciągu ostatnich trzech miesięcy ciąży

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Ratiocard może powodować działania niepożądane. Większość działań niepożądanych leku Ratiocard zależy od stosowanej dawki i ustępuje po zmniejszeniu dawki lub odstawieniu leku
Jeśli w czasie leczenia wystąpią przedłużające się wymioty, utrata przytomności lub zaburzenia zachowania należy przerwać stosowanie kwasu acetylosalicylowego.


Często (> 1%) Dolegliwości dotyczące nadbrzusz...

Jak każdy lek, Ratiocard może powodować działania niepożądane. Większość działań niepożądanych leku Ratiocard zależy od stosowanej dawki i ustępuje po zmniejszeniu dawki lub odstawieniu leku
Jeśli w czasie leczenia wystąpią przedłużające się wymioty, utrata przytomności lub zaburzenia zachowania należy przerwać stosowanie kwasu acetylosalicylowego.


Często (> 1%) Dolegliwości dotyczące nadbrzusza, nudności, wymioty, zgaga, biegunka, zwiększona podatność na krwawienia

Niezbyt często (0,1% do 1%) Pokrzywka, uczucie zatkania nosa lub katar, trudności w oddychaniu.

Rzadko (0,01% do 0,1%) Silne krwawienie z przewodu pokarmowego, wrzody żołądka lub jelit, które w bardzo rzadkich przypadkach mogą prowadzić do perforacji, krwawienie wewnątrzczaszkowe, zmiany w morfologii krwi, ból głowy, zawroty głowy, splątanie, zaburzenia słuchu, szumy uszne, ciężkie reakcje skórne, takie jak wysypka, znane jako rumień wielopostaciowy i jego zagrażająca życiu odmiana, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka (znane jako zespół Lyella), prowadzące do martwicy skóry, zwężenie dolnych dróg oddechowych, napad astmy, zapalenie naczyń krwionośnych. Obrzęk Quinckiego charakteryzujący się obrzękiem tkanki podskórnej, w szczególności warg, powiek i genitaliów, chociaż żadna z części ciała nie miała bezpośredniego kontaktu z lekiem. Lek Ratiocard może powodować zmniejszenie liczby białych krwinek oraz spadek odporności na zakażenia. W przypadku wystąpienia infekcji z objawami takimi jak gorączka i bardzo zły ogólny stan zdrowia lub gorączka z objawami zakażenia lokalnego, takimi jak ból gardła, krtani, jamy ustnej lub problemy z układem moczowym należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Wykonanie badania krwi pozwoli określić czy zmniejszyła się liczba białych krwinek (agranulocytoza). Bardzo ważne jest poinformowanie lekarza o przyjmowaniu leku Ratiocard.

Bardzo rzadko (<0.01%): Zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (kontrolowane w badaniu krwi), hipoglikemia (niskie stężenie cukru we krwi), zaburzenia czynności nerek.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Pokaż całość