Strona główna Zdrowie Apteka Opinie o lekach Rabipur proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań

Znajdź informacje na temat leku

Rabipur proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań pokaż opinie (0)

Wskazania: › Wścieklizna

0.0
Rabipur proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Postać leku: proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań    
Substancja czynna: Vaccinum rabiei ex cellulis ad usum humanum Szczepionka przeciw wściekliźnie stosowana u ludzi, produkowana w hodowlach komórkowych    
Lek dostępny na receptę

Lek w postaci proszku i rozpuszczalnika do przygotowania roztworu do wstrzykiwań. Rabipur to szczepionka przeciw wściekliźnie. Stosowany profilaktycznie przed wystąpieniem ryzyka zarażenia, a także poekspozycyjnie - po narażeniu na kontakt z wirusem wścieklizny.

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z treścią dołączonej do niego ulotki, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta. Należy zachować ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać. Należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania leku. Lek ten przepisano ściśle określonej osobie. Nie należy go przekazywać innym. Lek może zaszkodzić innej osobie, nawet jeśli objawy tej choroby są takie same.

Przeciwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, niedrożność jelit, atonia jelit, ostre i przewlekłe choroby zapalne jelit (m.in. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna), zapalenie wyrostka robaczkowego, guzki krwawnicze, zapalenie kłębuszków nerkowych, kamica szczawianowa, biegunka, odwodnienie i zaburzenia elektrolitowe...

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, niedrożność jelit, atonia jelit, ostre i przewlekłe choroby zapalne jelit (m.in. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna), zapalenie wyrostka robaczkowego, guzki krwawnicze, zapalenie kłębuszków nerkowych, kamica szczawianowa, biegunka, odwodnienie i zaburzenia elektrolitowe oraz bóle brzucha o niejasnej etiologii

Przed rozpoczęciem stosowania leku, należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i nadwrażliwościach na różne substancje. Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.

Pokaż całość

Działania niepożądane


Rzadko mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości na składniki preparatu, biegunka, obniżenie poziomu potasu (hipokaliemia), skurcze oraz bóle brzucha, szczególnie u pacjentów z zespołem jelita drażliwego. Żółte lub czerwono-brązowe (w zależności od pH) zabarwienie moczu wywołane przez metabolity leku jest nieistotne klinicznie i ustępuje po zaprzestaniu stosowania leku.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi, farmaceucie lub pielęgniarce.

Opinie o Rabipur proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań

Dodaj opinię

Sortuj według daty dodania | oceny

Nikt jeszcze nie dodał opinii dla tego leku